לפני הבחירות המקדימות בקדימה, קיבלו שני המועמדים, היו"ר המכהן ציפי לבני וח"כ שאול מופז, הזדמנות לומר את דברם. שני הצדדים משוכנעים שינצחו, אך בכל זאת, מצאו השניים גם דברים חיוביים לומר אחד על השני. בכל מקרה, כל אחד מהשניים בטוח שהוא האלטרנטיבה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אני עדיין האלטרנטיבה היחידה לנתניהו", אומרת לבני, "שמרתי על הבסיס של הבוחרים שלי. לכן רוצים להחליף אותי. מי שלא מגיע מחר להצביע עלול למצוא את עצמו בבחירות בכנסת בלי שיהיה לו מישהו להצביע לו", אומרת לבני.

כשנשאלה אם תישאר במפלגה במקרה של הפסד, ענתה לבני: "אני הולכת לנצח, כי עד היום פעלתי בדיוק עבור אותם עקרונות. אמרתי לא לסחטנות, קיימתי את כל ההתחייבויות ומסיבה זו אני אנצח. מופז תרם לישראל ויתרום בעתיד, אבל הוא לא תחליף לנתניהו".

מופז: "אוביל את קדימה למציאות חדשה"

"קדימה החליטה ללכת לבחירות מכיוון שציפי לבני נכשלה", אמר מופז בפתח דבריו, "המציאות של קדימה היא משברית, אולי אחת הקשות שידעה המפלגה אי פעם. אני מתכוון להחליף את נתניהו, צריך לחדש את קדימה, להעצים את כוחה בציבור, שהציבור יידע מה הדגלים שקדימה מניפה: צדק חברתי, וחלוקה שוויונית בנטל. מנהיגות לוקחים, מנהיגות מובילים. אני אוביל את קדימה ביחד עם הצוות המצוין של קדימה. אוביל את קדימה למציאות חדשה".

כשנשאל מה יעשה במקרה של הפסד, אמר מופז: "כל קול שילך ללבני מחזק את נתניהו. הדרך של קדימה בשלוש השנים האחרונות הייתה ללא אג'נדה ולא הניפה את הדגלים הנכונים. אני חושב שציפי לבני היא אדם מוכשר ומקובל בציבור ובממשלה שלי היא תעשה תפקידים טובים. אני הודעתי שבמציאות דמוקרטית אין דמוקרטיה כבקשתך, מקבלים את דין הבוחר. למרות שאני בטוח בניצחוני, גם אם אפסיד אקבל את דין הבוחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק