מאחורי נשיא המדינה שמעון פרס עומד כוח חזק במיוחד, כזה שדוחף אותו לכל מקום ודואג שהכל יהיה מתוקתק ומסודר - הכוח הנשי.

את שר הביטחון וראש הממשלה ושר החוץ פרס, בשעתו, תמיד הקיפו יועצים - ה"בלייזרים" קראו להם. עכשיו, כשהמציא את עצמו מחדש, נשיא המדינה שמעון פרס מנוהל בעיקר על ידי נשים.

מנכ"לית המשרד אפרת דובדבני, הסמנכ"לית יונה ברטל, יועצת קשרי החוץ עופרה אשד וגם יועצת התקשורת איילת פריש - כולן נשים. "הוא הבוס שלי, המנהיג שלי. הוא המנהל שלי שצריך לשמור עליו", אומרת פריש, כשהיא מדברת בחיוך על המעסיק שלה, האזרח מספר אחת.

פחות משבוע אחרי שטיל הקורנט פגע באוטובוס התלמידים בעוטף עזה, הגיע פרס לחזק את תושבי הדרום, בשטח. מטה הנשים שלו היה איתו בכל רגע, מלווה אותו בכל צעד ודואג שהכל יעבוד בלי שום בעיה - מהביקור אצל ילדי הגן ועד המפגש המרגש עם התושבים.

"כשאנחנו מתכננים סיור ירידה לשטח, אנחנו יודעים שהנשיא הכי אוהב בעולם בני אדם. זה בא לו בטבעיות", מסבירה פריש. בינתיים, פרס מדבר עם הילדים, לוחץ ידיים ומתנשק עם האזרחים, כשהוא סמוך ובטוח שאת כל ההפקה ומאחורי הקלעים - יידע מטה הנשים שלו לעשות.

"הוא בן 88. צריך לשמור עליו"

הביקורים של הנשיא לא תמיד מצליחים. במהלך ביקורו של פרס בדרום, היה אמור נשיא המדינה לקחת את הפמליה שלו לקיבוץ נחל עוז - שם מחכים התושבים המתוסכלים שמישהו כבר ישמע אותם. עם זאת, לגורמי הביטחון הגיעה התרעה מודיעינית והם לא רוצים שפרס יתקרב לגדר. בנחל עוז זועמים, אבל אין להם ברירה - כמו כל אחד מהאזרחים, גם הנשיא חייב להישמע להוראות הביטחון.

בכל יום בבוקר, מנהל מטה הנשים של פרס את ישיבת הצוות היומית. "לשם אסור לי להיכנס", אומר נשיא המדינה בעליצות. "זה סודי", הוא מוסיף.

"האחריות שלנו היא שלא יקרה שום דבר לנשיא", מסבירה דובדבני. "הוא נשיא מדינה אהוד, אהוב ובקונצנזוס, ובכל זאת - הוא בן 88", היא אומרת.

צריך להודות - האחריות של נשות המטה בהחלט כבדה. כשרואים את התמונה של פרס, מלווה בנשותיו, אי אפשר שלא להיזכר בתקופתו של הנשיא הקודם. עם זאת, כנראה שבסוף, גם בביתו של האזרח מספר אחת - נעשה צדק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק