הכנסת ציינה היום, באיחור אופנתי, את יום האישה הבינלאומי. לצד הח"כיות המוכרות, היו כאלה שצעדו היום בפעם הראשונה אל הדוכן לשאת נאום ראשון בפני מליאה כמעט ריקה.

ציפי לבני, שכמעט הייתה לראש ממשלה, בירכה את הנוכחים אבל אמרה שאין מה לחגוג. כרגע היא רק מציינת את היום. יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק, גם היא ממפלגת קדימה, התרגשה לראות את זהבה גלאון, הח"כית לשעבר - הפעם בקהל, ולא ברשימת הנואמים.

אבל כשהח"כית הטרייה אורלי לוי (ישראל ביתנו) עלתה אל דוכן הנואמים, המליאה - גברים כנשים, הפסיקה לקשקש. "איך אפשר להצדיק מציאות בה מיעוט שולל את זכותו של הרוב בחברה - רוע, זדון, אטימות", היא תהתה בקול רם. "זה שובניזם".

ח"כ לוי אמנם עושה את הצעדים הראשונים שלה מול המליאה, אבל זה נראה כאילו היא נולדה על הבמה הזו. "אנו צריכים להתאחד", היא קראה לנשים.

ח"כ חנין זועבי (בל"ד) ניצלה את הנאום להתנגחות באישה אחרת - ח"כ לימור לבנת מהליכוד. היא הדגישה שמי שמתנכל לזכויות האזרח לא יכול לדבר על זכויות האישה. "זכויות נשים הן זכויות אדם", אמרה, וזכתה לקריאות תומכות מכל יושבי הבית - נשים וגברים.

ח"כ מרינה סולודקין (קדימה) עדיין לא סגורה על ההבדלים בין גברים לנשים בתחביר, אבל היא בהחלט מרגישה את התענוג להיות עם כל אותן נשים שתרמו מאוד לחיים בישראל.