לאחר שהתייחס לראשונה ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרשת הנסיעות לחו"ל, וטען כי מתנהל נגדו ונגד רעייתו "מסע הכפשה", מגיבה לטענות גם שרה נתניהו בריאיון בלעדי למהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 2.

בשיחה עם סיון רהב מאיר, מדברת בין היתר נתניהו על פרשת הנסיעות שלה ושל בעלה לחו"ל ובגילוי לב נדיר מספרת על החיים במעון ראש הממשלה. "החלטתי לדבר כי אני מרגישה שאין לי כבר כוח לעוד מתקפה נוספת. שוב אני עומדת בפני הציבור כמטרה, שוב פוגעים בראש הממשלה דרכי", מסבירה רעיית ראש הממשלה את ההחלטה לשבור שתיקה ויוצאת למתקפה: "זאת רכילות מרושעת, שהופכת למעין טקס קבוע, של צביעות והתחסדות, ודי. די כבר. צריך להפסיק את זה!"

בריאיון משיבה נתניהו אש נגד אלה שהפכו אותה, לדבריה, ל"כר למכות ולחצים" ושולחת מסר לאנשים שאומרים "בוא נתעלל שוב בבובה הזו". "אשת ראש הממשלה היא בן אדם אמיתי", היא מצהירה בנימה נרגשת, אבל מאשימה באותה הנשימה: "יש הרבה כאלה שלא נטפלו אליהם, כי כנראה הבעל שלהם שירת מטרות של מישהו".

"לא נוסעים בשביל עצמנו"

לטענתה של נתניהו, יש לחקור את כל הפוליטיקאים בישראל על נסיעות שלהם, כי מדובר בנוהג מקובל. "אתית, אני מבקשת שיבדקו את כולם, כי אלה הסטנדרטים, אנשים נוסעים. עכשיו, חלק עושים למען המדינה וחלק פחות. ואני חושבת שאנחנו מבין אלה שנוסעים לתקופות הכי קצרות, יום וחצי, יומיים, יש כאלה שנוסעים לעשרה ימים, לשבועיים, מישהו שואל עליהם? יש כאן חגיגה של צביעות והתחסדות רק על מנת לפגוע בראש הממשלה".

במהלך הריאיון היא מדגישה כי כל נסיעותיה היו על פי הנהלים: "שילמנו הרבה פעמים, את זה לא מוכנים לספר", היא מאשימה. "יש קבלות, ספיחי צ'קים ואפילו טיסות שאמורות היו להיות ממונות וראינו שזה יקר מדי - אנחנו שילמנו - 4,000 דולר על יום וחצי.

"בכל מקרה, צריך להבין, שאנחנו לא נוסעים לבר מצוות או לחתונות או לאיזה משהו שיש כאלה שאולי נוסעים אליו, אבל אני אומרת גם רבים וטובים נוסעים למטרות ציבוריות, אבל צריך להביא בחשבון שבעלי הוא האדם המבוקש ביותר כנציג של מדינת ישראל להסברה על מדינת ישראל, מזמינים אותו כל הזמן, כדי לעבוד עבור המדינה, כדי להסביר, אין נסיעה אחת שהיא בשביל עצמנו".

"למה הרשע הזה?"

כמו כן, אומרת הגברת נתניהו כי לא מדובר בנהנתנות או בבעיה אתית כלשהי, וכי כל הפרסומים על תנאים מיוחדים הם שקריים. "נסענו לפי הסטנדרט של ראש ממשלה לשעבר", ציינה.

גם לטענות כי היא זו שאחראית על המינויים בלשכה, מגיבה נתניהו בבוז: "אני הצלחתי להבין את זה באיזשהו שלב שכל בעל תפקיד במדינה קיבל אותו ממני, וכל אחד שלא קיבל תפקיד במדינה, אז כנראה שאני מנעתי ממנו. מה אפשר להגיד על זה חוץ מזה שזה הזוי?"

בכלל, לאשת ראש הממשלה יש בטן מלאה על היחס כלפיה ונמאס לה לשתוק: "יש כאן דברים כל כך קשים במדינה הזאת, אסונות טבע, הנה אנחנו רואים רעידות אדמה סביבנו זה תרתי משמע, במה מתעסקים? זה לא סתם, איזה זבל. למה הרשע הזה?"

רביב דרוקר בתגובה לדברים: "אני אכן מחפש אנשים שיעזו לספר בפומבי את מה שאני שומע בחדרי חדרים: 'שגברת נתניהו פוגעת קשות בתפקוד לשכת רה"מ ומר נתניהו'".

רה"מ: הכל נעשה לפי הדין

שלשום דרש הלל מירושלים, גולש חדשות 2 באינטרנט, הסברים על פרשת הנסיעות החדשה - וראש הממשלה השיב. במשדר המיוחד של חדשות 2, חדשות 2 באינטרנט ויוטיוב סיפק בנימין נתניהו התייחסות ישירה ראשונה לתחקיר ערוץ 10 שבו נטען כי בעת שכיהן כשר וחבר כנסת נהג לטוס יחד עם רעייתו לחו"ל על חשבון אנשי עסקים ועמותות שונות. ערב לפני שמבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס יכריע אם לפתוח בבדיקה בעקבות החשדות, הדגיש ראש הממשלה כי "שום דבר לא מומן שלא כדין. הכל נעשה לפי הדין, אבל אפעל לפי מה שייקבעו הגורמים".

"אני יכול סוף סוף להציג כמה עובדות", אמר נתניהו בפתח דבריו. "יש פה מסע מאורגן ומתוזמר של הכפשה. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה לי. אלו סיפורים מופרכים ומוגזמים שנגועים בצביעות. יש אנשים שלא אוהבים את זה שאני ראש הממשלה והם מנסים בדרכם שלהם לשנות את זה. הרבה דברים לא נכונים, והדבר העיקרי הוא שבכל שנה יש מאות נסיעות של חברי כנסת, של שרים, של סגני שרים, של ראשי ממשלה לשעבר ושל נשיאים במשך תקופת ה'תחקיר'. הסטנדרט של ראשי הממשלה לא שונה משל מנהיגים כמו קלינטון או טוני בלייר. יש פה צביעות נוראית. בכל הנסיעות האלה לא טסו בצ'רטר, לא נסעו באוטובוסים ולא לנו באכסניות נוער - כולל הצטרפות הרעייה שזה הסטנדרט".

על הטיסות שלפי התחקיר מומנו על ידי גופים ואישים פרטיים הסביר נתניהו: "מדובר באירועים ציבוריים שמומנו על ידי גופים שבאים לעזור למדינת ישראל, שבאים לגייס כסף לישראל, לנזקקים, לנפגעי טרור או לעלייה. לשרים, לחברי כנסת ולראשי ממשלות היו מאות נסיעות שמימנו ארגונים שהזמינו אותם למען מטרות טובות. מי שמימן את זה הם תורמים, שהם בדיוק אלה שמממנים הרבה גופים כמו האגודה למען החייל".

"מנסים לייצר סטנדרט שלא היה קיים כלפי כולם"

על אופי התחקיר כולו ועל המערכה המשפטית שהוא מנהל כדי לנקות את שמו הטוב נגד צוות ערוץ 10 והעיתון מעריב אמר ראש הממשלה: "זה היה ניסיון לפגוע בי והאמת תצא לאור. מנסים לייצר סטנדרט שלא היה קיים כלפי כולם. הדבר הכי נורא הוא שכדי לפגוע בי הם מטווחים ישר את אשתי בצורה איומה ולא הוגנת. כל התרעלה הזאת יוצאת מכמה עיתונאים שבאמת לא אוהבים אותי".

כשנשאל לעניין הטענה בתחקיר שלפיו נהגה אשתו של ראש הממשלה, שרה, להביא לנסיעות בחו"ל כביסה מהארץ לניקוי במלונות, קבע נתניהו באופן נחרץ כי מדובר ב"קשקוש", כלשונו.

על חצי הביקורת שספגה רעייתו אמר: "זה נורא שהיא מקבלת את כל התרעלה אשתי היא פסיכולוגית ילדים והולכת לבתי ספר כאן. היא הולכת לעבודה בבוקר וחוזרת בערב הביתה, ואז רואה דברים נוראיים. האמהות אוהבות אותה וגם הילדים. היא, החברות שלה והקולגות שלה בעבודה אומרות לה: שרהל'ה, מה הם עושים לך? איך הם משחירים אותך?".

בסיום הדברים, פנה נתניהו שוב לעיתונאים שלדבריו אחראיים להכפשת שמו ואמר: "חבר'ה, זה לא יעזור לכם. זו רשעות וצביעות ואני אשאר כאן עוד שנים רבות ואמשיך להנהיג את המדינה".

הגולשים מראיינים את נתניהו - פרויקט מיוחד:

הריאיון המלא עם ראש הממשלה

רה"מ: אבו סיסי מסר מידע בעל ערך

האם נתניהו יצא עם לבני לבירה?

איך אפשר לחיות מ-2,700 ש"ח בחודש?

סעדה לרה"מ: איך תחזיר את המוחות?