סיעת מרצ עתרה הבוקר לבג"ץ בדרישה לאשר את הפעלתה של תחבורה ציבורית בשבתות בעיר תל-אביב. מגישי העתירה הם ח"כ ניצן הורוביץ, סגנית ראש העיר תל-אביב מיטל להבי, חברי המועצה תמר זנדברג ואחמד משראוי ומזכ"ל מרצ דרור מורג, באמצעות משרד עו"ד דפנה הולץ לכנר.

לפני קצת יותר מחודש אישרה מועצת עיריית תל אביב-יפו הצעה הקוראת לתמיכה בהפעלה של קווי תחבורה ציבורית בעיר בשבת. שעות ספורות לאחר קבלת החלטת מועצת העירייה, הודיע שר התחבורה ישראל כץ כי הוא דוחה מכל וכל את החלטת מועצת העירייה, בטענה כי אין בכוונתו להפר את הסטטוס קוו.

בעתירה הבהירו נציגי מרצ כי הימנעות שר התחבורה מלשקול את השיקולים הרלוונטיים לצורך קבלת ההחלטה עומדת בניגוד לחובתו על פי דין. בין השיקולים, הועלתה העובדה שכ-40% מתושבי ת"א אינם בעלי רכב. כמו כן, ציינו חברי מרצ את קיומה של אוכלוסיה לא יהודית בעיר, שלה צרכים ייחודיים וכן צרכים של הגנה על איכות הסביבה.

ח"כ ניצן הורוביץ ציין בהתייחסו לעתירה כי "תחבורה ציבורית יעילה חייבת לעבוד 7 ימים בשבוע. זהו שירות חיוני שהשבתתו בגלל כפיה דתית היא בלתי נסבלת. הדבר פוגע בחברה, בסביבה ובמשק".

חברת הסיעה תמר זנדברג ציינה עוד כי"העתירה מוגשת כיוון שמרצ חושבת שלא סביר שהעובדה ששר התחבורה נמנע מלשקול הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, שהיא בעלת חשיבות גדולה ומרכזית לחיינו, בגלל מחסום סף של "סטטוס קוו" שאינו בר תוקף ואיבד מזמן מהרלוונטיות שלו, אינה עומדת באף אמת מידה משפטית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק