שעתיים לפני שהיה אמור לנאום בגני התערוכה בתל אביב בפני פעילי מרכז הליכוד, ביטל הערב (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו במפתיע את השתתפותו באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה הודיע על ביטול השתתפותו לאחר שהערב התברר כי לא יתקיימו הצבעות על עניינים פנימיים בתנועה - בין היתר ביטול הצבעה על שינויים בחוקת המפלגה. כמו כן העדיף ראש הממשלה נתניהו שלא להצטלם ליד חברי הליכוד.

"אני מאמין שלישיבות הבאות ראש הממשלה יגיע", אמר ח"כ דני דנון, נשיא ועידת הליכוד. "הוא מוזמן לכל דיון והוא בוחר מתי להגיע ומתי לא להגיע. בליכוד יש לנו מסורת של כיבוד המנהיגים. יש כבוד לראש המפלגה ויש גם דמוקרטיה ודיון פומבי".

פעילים מרכזיים בליכוד הגיבו בזעם על החלטתו של נתניהו לבטל את השתתפותו באירוע. "אם הוא לא מכבד אותנו ולא מגיע אז שיחפש לו בית אחר", אמר אשר יעיש מטבריה, פעיל מרכזי בליכוד. "התחושה היא שהמרכז רוצה להחזיר אליו את הכוח", אמר פעיל מרכזי אחר, גיל שמואלי מנהריה. "הגיע הזמן שנעמיד הנהגה ראויה. יש נתק מתמשך בין הנהגת הליכוד לשטח והגיע הזמן להזרים דם חדש למפלגה".

הוועידה התכנסה בשעה 18:00, ובשעתיים הראשונות יכול כל חבר ועידה להציע נושא שבו הוא מעוניין שידונו. בתחילה יידונו הנושאים: הצדעה לחיילי צה"ל, הנושא החברתי-כלכלי והתהליך המדיני. במהלך הוועידה היו אמורים החברים להצביע על הצעה, לפיה יוכלו חברי מרכז הליכוד לשנות את חוקת המפלגה, אך הוחלט לדחות את ההצבעה עד לאחר הבחירות המוניציפליות.