אתמול עוד היו מי שפקפקו, אבל היום מתפרסמות התמונות מהמהומה שהתרחשה באוניברסיטת בר-אילן בתום עימות בין חברי הכנסת אחמד טיבי לאריה אלדד בו ירקה אחת הצופות לעבר טיבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מתלבטים במי לבחור? מצפן הבחירות יגיד לכם

הסטודנטים ששהו באולם סיפרו כבר אתמול כי הדרמה האמיתית החלה דווקא בסופו של העימות הנפיץ. בסרטון שהועלה לרשת נראית אחת הנוכחות כשהיא יורקת לעבר טיבי, שעה שהוא יורדת מבימת הנואמים ותוך שירת "התקווה" מצד אחרים שהגיעו למקום.

מאוניברסיטת בר-אילן מסרו בתגובה לאירוע: "אנו מגנים בתוקף את ההתנהגות המחפירה של הנערה שירקה לעברו של ח"כ טיבי. הצעירה אינה סטודנטית. המאבטחים שליוו את שני החכי"ם טיבי ואלדד ברדתם מהבמה לאחר העימות השתלטו על הנערה ועיכבו אותה עד שהגיע שוטר לאולם. כאמור אנחנו מגנים את המעשה המכוער ומתנצלים בפני ח"כ טיבי".

שאלה שהצליחה להלהיט את הרוחות הייתה מידת תמיכתו של טיבי בטרור, או ההתנגדות הפלסטינית, תלוי את מי שואלים. "אני רוצה להגדיר את משנתי, אני אף פעם לא רציתי לפגוע באנשים וזוהי מעולם לא הייתה כוונתי, ולכן אני אינני טרוריסט", טען טיבי, "ההבדל המוסרי ביני לבינכם - הידיים שלי מגואלות בדם אבל אני הבאתי חיים לעולם ונותן כבוד לכם. אתם שמחים שהרגתם ילדים פלסטינים".

טיבי המשיך והסביר - "אני מחזיר אותך למה שאמרתי על הפיגוע איתמר מעל דוכן הכנסת. מי שעשה את זה: הגיע לילדים ויורה בהם מטווח אפס, וחושב שהוא גיבור הוא לא! את המעשה הזה אני דוחה הן על בסיס מוסרי והן על בסיס פוליטי. לעומת זאת- תנו לי חבר כנסת שגינה, ולא הביע צער, פגיעה בילדים פלסטינים. אתם טוענים שזה נעשה בטעות, אבל אני לא יכול להבין איך זה נעשה כל הזמן בטעות. 1,500 טעויות?".

אלדד: "טיבי תומך בטרור הערבי"

בשלב זה ענה לו אלדד, "אתם רוצים שטיבי ישקר ויגיד דברים שהוא לא מאמין בהם? הוא תומך בטרור הערבי! הפוליטיקאים לפני הבחירות מבטיחים דברים שהם לא יכולים לקיים. אני אמרתי שנאמר דברים בלי לכבס, ולצערי טיבי התחיל להגיד דברים וללבן אותם. מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית לא יכולה לסבול את טיבי. אני רוצה להיות במדינה שלי בלי שיהיה לו מקום. השאלה היא האם מישהו שתומך בטרור יכול לתמוך במדינה יהודית?".

לכל אורך הדיון נשמעו גם צעקות וקריאות ביניים בלתי פוסקות מן הקהל. הסטודנטים הערבים הריעו וקראו בשמו של טיבי, חלק מהסטודנטים היהודיים לעומת זאת פתחו בשירת "עם ישראל חי". על הסימפוזיון ניצחו שני משתתפי הדיון - טיבי שהבהיר כי הוא "עושה טובה שהגיע לדבר והנוכחים לא חייבים להקשיב", ואלדד מנגד הכריז שטיבי תומך בטרור הערבי.