48 שעות לפני ההכרעה במשפטו, שעשויה לשנות את פני המפה הפוליטית, עקץ היום (ב') יו"ר מפלגת ישראל ביתנו את ראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו להשליט סדר בקואליציה. "יש לדעתי קצת חוסר ניסיון וקצת אנשים שמתלהבים מהתקשורת - חייבים לייסד פורום של ראשי המפלגות ללבן את כל הבעיות", אמר ליברמן בישיבת הסיעה של הליכוד-ביתנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי שראש הממשלה ברך את ראשי הערים הנכנסים שקידמה הסיעה והתייחס לנושא האירני, ביקש ליברמן להעביר את הזרקור אל הנושאים הפנים קואליציוניים. "יש לי דברים יותר פרוזאיים לומר", הצהיר בפתח דבריו ופנה לנתניהו: "אני מציע שאתה, יו"ר הקואליציה, השר וסגן השר המקשרים בין הממשלה לכנסת - תקימו פורום של ראשי המפלגות".

יו"ר ישראל ביתנו הציע כי אותו פורום ייפגש מדי שבוע וילבן את המחלוקות בקואליציה. "בלי פורום שבועי של ראשי המפלגות לא נוכל להתגבר על אותם ויכוחים שהם מיותרים", אמר ליברמן.

"אבו מאזן מפיץ עלילת דם". נתניהו (צילום: רויטרס)
"ללבן את הבעיות". נתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס

בכך לא סיים את תביעותיו מנתניהו, ולאחר שברך על המכרזים לבנייתן של 1,700 יחידות דיור ביהודה ושומרון ובירושלים קרא לראש הממשלה להפסיק את ההקפאה על עבודות הפיתוח בפארק הר הצופים. בשלב זה ביקש נתניהו לעצור את הדיון בנושא: "התקשורת שם ויש דיונים שאנחנו רוצים לנהל בינינו".

ביום רביעי הקרוב יכריע בית המשפט בתיק במסגרתו מואשם ליברמן במרמה והפרת אמונים בפרשת השגריר בבלרוס זאב בן אריה. אם יורשע, תדרוש הפרקליטות לקבוע כי במעשיו היה קלון מה שירחיק את יו"ר ישראל ביתנו מהפוליטיקה.

"אני מאחל לו בהצלחה, לא רק עכשיו, ולא רק אני", אמר ראש הממשלה לליברמן בישיבתם המשותפת - יומיים לפני ההכרעה.