ברי בר ציון, ארכיון (צילום: גלובס)
ברי בר ציון, ארכיון | צילום: גלובס

התפתחות מפתיעה במרוץ לנציבות שירות המדינה: ברי בר ציון, מועמדו של בנימין נתניהו לתפקיד נציב שירות המדינה, הודיע הערב כי הוא מסיר את מועמדותו. בר ציון נימק את הצעד בכך שגורמים שונים ניסו לטרפד את המינוי. חלקם לדבריו, משיקולים פוליטיים.

לחדשות 2 נודע שבימים האחרונים אסף יועץ מבקר המדינה למלחמה בשחיתות, נחום לוי, מידע חדש הנוגע לחברת "אמין" שניהלה את "תכנית ויסקונסין" בירושלים - אותה חברה שבראשה עמד בר ציון עד לאחרונה. המידע החדש הועבר למבקר עם המלצה לפתוח בחקירה בחשד להתנהלות בעייתית לכאורה של המעורבים בתכנית.

כמו כן, בראשית השבוע הופיעו נציגי התנועה לאיכות השלטון בפני וועדת ארבל, הבוחנת את מועמדותו של בר ציון לתפקיד. ד"ר מאיר גלבוע ועורכת הדין נילי אבן חן שמייצגים את חברי התנועה, הציגו אף הם מידע הנוגע להתנהלות לקויה לכאורה של בר ציון בניהול החברה. חברי הוועדה , בראשות השופט דן ארבל אף ביקשו לקבל מאנשי התנועה חומר נוסף מעבר לעדות שמסרו.

בשבוע שעבר התערב במינוי גם היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, שהודיע לחברת הכנסת שלי יחמוביץ כי יבקש מנתניהו לבחון בשנית את מועמדותו של בר ציון, והדברים נכתבו לאחר שבר ציון ציין כי החברה שעמד בראשה נקנסה על ידי משרד התמ"ת בעקבות ליקויים שנחשפו בתחקיר חדשות ערוץ 2, וכן לא דיווח על השימוע שנעשה לו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק