ניצב אהרון פרנקו. ארכיון (צילום: חדשות 2)
ניצב אהרון פרנקו. ארכיון | צילום: חדשות 2

הוועדה למינויים בכירים בראשות השופט בדימוס יעקב טירקל אישרה את מינויו של ניצב אהרון פרנקו לנציב בתי הסוהר. הוועדה נפגשה אתמול עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' והנציב הנוכחי רב גונדר בני קניאק, והודיעה להם על ההחלטה.

רק לפני כמה שבועות הודיע השר אהרונוביץ' כי בחר בגביזון לתפקיד נציב השב"ס וטען כי הוא האדם המתאים ביותר לתפקיד. טרם הבחירה בדקה את המינוי ועדה במשרד לביטחון הפנים ומצאה את גביזון ראוי, זאת למרות תלונות אנונימיות שהתקבלו נגדו.

לאחר ההודעה על בחירתו לתפקיד עבר אישור מינויו לוועדת טירקל למינוי בכירים, אולם הוועדה בחרה להעביר את התיק לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה. במטרה לבדוק את האמת מאחורי התלונות שלח היועץ המשפטי את גביזון לבדיקת פוליגרף במכון פרטי, ובמהלך הבדיקה הוא נמצא דובר שקר בשתי שאלות.

פרנקו: "יש לי עוד הרבה מה ללמוד"

גביזון אמר מצידו כי השאלות שונו וכי נעשה לו עוול. לדבריו הוא נבדק באופן פרטי מטעמו פעמיים ויצא דובר אמת. מקורביו אמרו כי מדובר במעשה נבלה וכי כיום לא צריך לעשות הרבה כדי לטרפד מינוי בכירים במדינה. גביזון הודיע כי בעקבות ביטול מינויו הוא יעתור לבג"ץ.

אך הטענות מצידו של גביזון לא עזרו. הערב יצאה הודעה ממשרד ראש הממשלה לפיה ועדת טירקל אישרה את מינויו של פרנקו, מפקד משטרת ירושלים, לתפקיד. ההחלטה שפרנקו יהיה הנציב הבא התקבלה כבר בשבוע שעבר, אך עם אישורה של ועדת טירקל, הוא הפך לרשמי. בתגובה אמר פרנקו: "אעשה מאמץ ללמוד בזמן הקצר שנותר לי כמה שיותר על שירות בתי הסוהר. זהו גוף שאני מכיר מעבודתי הממושכת במשטרה אך אין לי ספק שיש לי עוד הרבה מה ללמוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק