"פוגע בבסיס קיום המדינה". קירשנבאום (צילום: ארז בהיטון ופייסבוק)
"פוגע בבסיס קיום המדינה". קירשנבאום | צילום: ארז בהיטון ופייסבוק

סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום גינתה את דבריה של ח"כ תמר זנדברג (מרצ), שהודתה בשימוש בסמים קלים. קירשנבאום הודיעה כי בכוונתה לפנות לוועדת האתיקה בנושא, על מנת שתקבע האם האמירה לגיטימית. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך דבריה בכנס הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול היום (ד') אמרה קירשנבאום כי היא "מתביישת שחברת כנסת אומרת שהיא מפירה חוק ומשתמשת בסמים". קירשנבאום השוותה בין השימוש של חברת כנסת בסמים לבין תפקודם של בעלי מקצועות אחרים: "האם תרצו שהרופא שמטפל בכם יעשן לפני הטיפול? שנהג ההסעות של הילדים יעשן?"

"זה דבר שנוגע לכל אחד ואחת מאיתנו", הוסיפה סגנית שר הפנים. "אני תומכת בשימושים רפואיים, אבל לגליזציה של שימוש בסמים תפגע בבסיס קיומה של המדינה, ברצון ליצור ולפתח ולכן זו מלחמה על העתיד של המדינה כולה".

חברת הכנסת זנדברג מסרה בתגובה: "ההיסטריה של סגנית השר מעידה בדיוק על הגישה הבורה והשמרנית שחייבת להשתנות. כדאי שגם סגנית השר תפנים שעישון קנאביס בשעות הפנאי מזיק פחות משתיית אלכוהול וממכר פחות מעישון סיגריות, ובאמת לא כדאי שנהג אוטובוס יעשן בנסיעה וגם לא שגננת תשתה אלכוהול בזמן העבודה. עשרות ומאות אלפי אנשים שמכירים את המציאות הזו ונרדפים לשווא אינם סכנה לקיומה של המדינה בשום צורה ואופן. אשמח לקחת את המאבק הפוליטי הזה לוועדת האתיקה ולכל זירה ציבורית אחרת ולייצג עמדה שפויה ועניינית".

אין תמונה
ח"כ זנדברג

זנדברג: "עישנתי כמו כולם"

בריאיון ל"אולפן שישי" בחודש שעבר הודתה זנדברג בשימוש בסמים: "כמו כולם עישנתי, גם אני חלק מזה בשעות הפנאי, זה חלק מאורח החיים של אנשים מבוגרים ומתפקדים, זה חלק מדבר שגרתי כמו לשתות כוס יין".

בתגובה לפרשת הסמים והמפורסמים, טענה אז זנדברג: "זו הפעם הראשונה שהפרשה חזרה למשטרה כבומרנג - במקום שכל הסלבס ייצאו סטלנים ומסוממים, פתאום קרה בדיוק הדבר ההפוך - סלבס ומובילי דעת קהל יצאו ואמרו שאין בזה שום דבר רע, ובשכוונתם להיאבק זה יהיה חוקי". בבדיקה שערכנו בחדשות 2 Online הודו 12 חברים מכהנים בכנסת הנוכחית בשימוש במריחואנה בעבר - כל חבר כנסת עשירי