כשברקע דיבורים על הפסקת אש, האווירה רק הולכת ומתלהטת - אלא שזה קורה בעיקר באולפני הטלוויזיה: כחלק משידורי הגל הפתוח במהלך ימי מבצע "צוק איתן" נערכים פעמים רבות דיונים סוערים בין המרואיינים השונים. עימות שכזה נערך היום (ה') בין חבר הכנסת מוחמד ברכה והעיתונאי שרון גל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במהלך הדיון סיפר ח"כ ברכה כי הוא ופעילים נוספים מארגנים אירוע משותף ליהודים וערבים באזור הכרמל, בו יקראו להפסקת אש בין ישראל לפלסטינים בעזה. גל, שהקשיב לדבריו באולפן, תקף אותו: "ח"כ ברכה אומר שהוא לא דובר חמאס, אבל הוא נשמע בדיוק כמו דוברי חמאס".

גל הוסיף להשתלח בחבר הכנסת: "הוא אומר שהוא רוצה להגיע להפסקת אש - אבל הוא מדבר רק על הצד הפלסטיני שנפגע מישראל. בימים כאלה, כשחיילי המילואים שלנו מגויסים וחיילי הסדיר על הגבולות, והמחבלים האכזריים תוקפים אותנו, ברכה לא מגנה אותם. לא צריך לתת במה לאנשים הקיצוניים שמדברים רק על צד אחד, לא לחבר הכנסת ברכה ולא לחבריו", הוסיף גל.

הוויכוח התלהט: "לך לדבר בטלוויזיה של חמאס"

לאחר הדברים הללו, החל ויכוח חריף וקולני בין השניים, במסגרתו הטיח גל בח"כ ברכה כי הוא פושע. "אתם אלה שמנסים לרצוח את הילדים שלנו. אתה פושע שקרן ונמוך. אסור לתת לכם בכלל לדבר פה. לכו תדברו בטלוויזיה של חמאס", אמר גל.

"אם מישהו תומך ברצח ילדים הוא פושע ושפל", השיב לו ברכה. "אמרתי בכנסת שאני רוצה להוציא את כל האזרחים ממעגל האלימות. גם כשנרצחה אישה בשדרות אני וחברי סיעתי נסענו לשדרות כי חשבנו שהיא נהרגה בצורה בלתי צודקת לחלוטין. אנחנו לא צבועים. ישנם צבועים שמבכים את קורבנותיהם ומצדיקים את נפילת קורבנות האחרים. אנחנו רוצים הפסקת אש".

"אל תהפוך אותנו ללא אנושיים", ענה לו שרון גל. "תשלים את מה שיש לך לומר באל-ג'זירה, אנחנו לא צריכים לתת לך במה".