הרוחות במערכת הפוליטית עוד לא נרגעו מאז הודיע שר הרווחה והתקשורת משה כחלון על פרישתו, וכבר נראה כי הוא עלול לעורר סערה נוספת. בריאיון למוסף סוף השבוע של העיתון "מעריב", שחלקים ממנו מתפרסמים הבוקר, מודה השר הפופולארי ביותר בממשלה כי אכן היו חילוקי דעות בינו לבין ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר הפורש כחלון דחה את הטענות שעלו לפיהן הרקע לעזיבתו קשור ברצונו לכהן כשר האוצר. "קח את קורות החיים שלי, תבדוק בגוגל - מעולם לא אמרתי מילה על כך שאני רוצה להיות שר האוצר", הבהיר כחלון. "היו חילוקי דעות אבל אין לי שום מתיחות עם ראש הממשלה".

במהלך הריאיון נשאל כחלון על כוונתו לשנות את שיטת הממשל בישראל. "אחרי ארבע שנים בממשלה אני רואה את בעיית המשילות, את התסכול של הציבור, את הנתק של הממשלה מהבוחרים", הצהיר השר. "חייבים לעשות כאן בחירות אזוריות".

בימים שלאחר ההודעה נפוצו שמועות בדבר הסיבות שגרמו למהלך המפתיע, אחת מהן היא התכנית של השר להשתלב בעסקיו של חברו הטוב הטייקון קובי מימון. "לא סגרתי איתו ולא עם אף אחד אחר", טען. "יש לי עוד חצי שנה ואז אמצא את דרכי, לא אשאר מובטל".

כחלון טען כי הסיבה המרכזית להחלטתו היא עייפות מהחיים הפוליטיים. "אני רוצה פסק זמן. הנסיעות קשות, העבודה אין סופית. אני רוצה לנוח", אמר השר אך הבטיח כי בכוונתו לחזור: "אני לא יודע מתי, מה שבטוח זה שאחזור להנהגה הבכירה של המדינה".