ליברמן בבית המשפט.
חוזר לכסא שר החוץ. ליברמן, היום | צילום: אורן נחשון

אחרי 17 שנים של ציפייה להכרעה, ליברמן לא מבזבז זמן, וכבר בשבוע הבא הוא צפוי לחזור למשרד החוץ שהמתין לו בלי שר. ביום שני הוא צפוי להיות מושבע לשר חוץ ולקבל בחזרה מראש הממשלה בנימין נתניהו את התיק ששמר עבורו מאז הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוח הזמנים הפוליטי המסתמן יהיה מהיר במיוחד. ביום ראשון, במהלך ישיבת הממשלה, יובא מינוי ליברמן לשר חוץ לאישור השרים. הם כמובן צפויים לאשר את המינוי הזה.

ביום שני יובא המינוי לאישור הכנסת. גם שם הקואליציה כמובן תתמוך והמינוי יאושר, ועוד באותו יום יושבע ליברמן מעל דוכן הכנסת לתפקיד שר החוץ של ישראל.

ליברמן: "הפרק הזה מאחוריי"

מוקדם יותר היום הגיב ליברמן לזיכויו המוחלט בפרשת השגריר: ביציאה מאולם בית משפט השלום בירושלים, לאחר מסירת הכרעת הדין בעניינו, אמר ליברמן כי הוא שמח ומאושר שהפרק המשפטי בחייו נגמר - וכי הוא מתמקד באתגרים הצפויים לו, לאחר שישוב בקרוב למשרד החוץ.

"אני רוצה להודות לבית המשפט. אני שמח ש-17 שנים שבהן שמעתי הרבה 13, 14 ו-15 גרסאות הסתיימו. זה מאחוריי. אני רוצה להודות למשפחתי, לחבריי שעמדו מאחוריי כל אותן שנים והאמינו בצדק ונתנו לי את התמיכה", אמר ליברמן. 

"אני מודה לצוות ההגנה שעשה עבודה יוצאת מן הכלל, עבודה מדהימה. אני לא מתכוון להתעסק יותר בסוגיה הזאת", הדגיש שר החוץ לשעבר שצפוי לשוב לתפקיד - שנשמר עבורו במהלך תקופת המשפט. "הפרק הזה מאחוריי. אני מתמקד באתגרים שמחכים לנו בפתח ויש מספיק כאלה".

"קיבלתי בימים האחרונים אלפי טלפונים ומסרונים, אימיילים ופקסים עם הבעות תמיכה וידידות. הזרם הגדול שהיה לא איפשר לי להחזיר תשובות - גם מהארץ וגם מהעולם. אני מודה לכולם ומתנצל שאין לי אפשרות לומר תודה לכל אחד ואחד. בסופו של דבר הצדק יצא לאור", סיכם.

ליברמן זוכה פה אחד - הסיקור המלא:

זיכוי ליברמן: מה יקרה ביום שאחרי?

הכרעת הדין המלאה במשפט ליברמן 

נתניהו לליברמן: "שמח על שובך לממשלה"

ליברמן: "שמח שזה מאחוריי"

בית המשפט קבע: ליברמן זכאי