הרחפן עובר "מעל ראשי החוגגים" (צילום: חדשות 2)
בקרוב נוכל לבחור רבנות? ארכיון | צילום: חדשות 2

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את הצעת "חוק צהר", לפיה יוכלו זוגות להירשם לנישואים בכל רבנות שירצו בארץ, ולא בהכרח בעיר מגוריהם. החוק אושר בוועדה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לתמוך בהצעה של מפלגת ישראל ביתנו.

על פי הצעת החוק, ייפתחו אזורי הרישום לנישואים וכך יוכלו הזוגות להחליט באיזו רבנות הם מעוניינים להירשם. אישור החוק יאפשר גם לחיילים שהתגיירו במהלך שירותם הצבאי להינשא כדת וכדין.

אישור ההצעה הגיע לאחר הגעה ל"עסקה" בין הליכוד לבין מפלגת ישראל ביתנו. במפלגתו של ליברמן רצו להעלות את ההצעה בכנסת עוד לפני שהממשלה גיבשה עמדה בנושא, ואם המפלגה הייתה תומכת בחוק - היא הייתה מצביעה בניגוד לעמדת הממשלה מה שהיה גורם בפועל למשבר קואליציוני.

לטענת יוזמת החוק ח"כ פאינה קירשנבאום, ההצעה תקל על זוגות צעירים להירשם לנישואין, תחסוך להם זמן יקר והוצאות נסיעה מיותרות, וזאת ללא כל עלות מצד המדינה ובלי שתתרחש ירידה ברמת הפיקוח על הנישואין. במפלגת ישראל ביתנו טוענים כי ישנן רבנויות שמחמירות בכל הנוגע לאישור נישואים, וכי הצעת החוק תעזור ביצירת תחרות בין הרבנויות השונות - מה שיביא להגמשת התנאים לקבלת היתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק