אחוזי הצבעה נמוכים במיוחד בבחירות לראשות הליכוד הביאו את ראש הממשלה לכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה הפציר בבוחרים להגיע ולהצביע בפריימריז. נתניהו חושש מתוצאה מביכה מול פייגלין, שצפוי להגיע לכ-20%. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"חברי מפלגה רבים חשים כי אין צורך לבוא ולהצביע, כי ברור מראש שראש הממשלה ינצח בפריימריז האלה", ציין נתניהו והדגיש: "אני לא חושש לגבי התוצאה ומי ינצח, אלא מעוניין בכך שיגיעו להצביע כמה שיותר מאנשי הליכוד האמיתיים".

"אני מבקש מהליכודניקים האמיתיים לתת ביטוי לדרך שבה אני והשרים מובילים את הליכוד ואת המדינה", אמר נתניהו וקרא: "אל תישארו בבית, אל תהיו שאננים, בואו להצביע, ולהביע תמיכה".

בהתייחסו למשך הזמן הקצר שחלף מהודעתו על הקדמת הפריימריז ועד למועד קיומן, אמר נתניהו כי "הליכוד היא תנועה חופשית, כולם יכולים להתמודד, והתאריכים שניתנו היו הכי ארוכים עד כה, הבעיה היא לא העובדה שאין זמן ומקום למתמודדים, אלא שאנשים יודעים שאני הוא זה שיוביל את התנועה, ומרגישים שבמילא הם לא ישנו את התוצאה".

"לא מעניין אותי אם אנצח או לא, אני מעריך שאני מנצח, אבל חושב שצריך לתת ביטוי לעוצמת התמיכה שאני שומע בשטח", אמר ראש הממשלה. "בואו להצביע ועכשיו, נותרו חמש שעות להצביע, איני מעוניין שיוצר עיוות בתוצאות, וייתפס בקרב הציבור שאין תמיכה בדרך שבה אני ושרי הממשלה מובילים את המדינה, בשעה שיש תמיכה גורפת", ציין.

"אתם יודעים את זה ואני יודע יש תמיכה, אך רק מבקש לתת לזה ביטוי בקלפי. יש לתת ביטוי לתמיכה הגדולה שיש בדרך שבה אנו מנהיגים את הליכוד", ציין נתניהו והוסיף: "אם אנשים יישארו בבית כי הם מניחים שכנראה אני אנצח, שיעור המצביעים יהיה שונה מאשר הביטוי בשטח. הדבר יכול לעוות את התמונה, ולא את המציאות כפי שמשתקפת".

במטה פייגלין לא אהבו את כינוס מסיבת העיתונאים

בקרב תומכיו של פייגלין, הביעו חוסר שביעות רצון מהחלטת נתניהו לכנס מסיבת עיתונאים. פייגלין עצמו ביקש מיו"ר ועדת הבחירות שלא לאפשר לאיש מהמועמדים לעשות שימוש במתקני הליכוד בגני התערוכה, "שנשכרו לצורכי מערכת הבחירות של התנועה ולא לצרכי שימושם הפרטי של מי מהמתמודדים", לשון הבקשה.

בשעה 10:00 הבוקר נפתחו הקלפיות, והן תהיינה פתוחות עד השעה 22:00 בערב. למרות שניצחונו של יו"ר המפלגה המכהן, ראש הממשלה בנימין נתניהו, מובטח, נראה שהוא מודאג מהתמיכה לה זוכה יריבו - משה פייגלין, ראש חטיבת "מנהיגות יהודית" בליכוד. נכון לשעה 16:30 אחוזי ההצבעה נמוכים, כ-20% מבעלי זכות ההצבעה בלבד הצביעו.

לקראת חצות יפורסמו התוצאות הרשמיות, כשההערכה היא שנתניהו יגרוף קרוב ל-80% מקולות הבוחרים במרכז. כל תוצאה אחרת, אומרים בקרבת ראש הממשלה, תיחשב בעינו לכישלון.

נתניהו הצביע זמן קצר אחרי השעה 10:00 בקלפי המוצבת בבנייני האומה, בעוד שפייגלין הצביע באולם בית הספר רימון בקלפי בגינות שומרון. "בואו להצביע כדי שנמשיך להוביל את הליכוד בדרך שלנו", אמר נתניהו עם הגיעו לקלפי.

ראש הממשלה מאחורי הפרגוד, הבוקר (צילום: חדשות 2)
ראש הממשלה מאחורי הפרגוד, הבוקר | צילום: חדשות 2

"אני הוא מה שהליכוד רוצה להיות"

פייגלין עצמו אמר היום כשהגיע לבנייני האומה: "הבחירות היום הן בחירות על דרכו של הליכוד, דרכו של הרוב היהודי הגדול במדינת ישראל, דרכה של מדינת ישראל. השאלה שעומדת על הפרק בפני כל הליכודניקים היא מה הכיוון אליהם הם רוצים שמדינת ישראל תתקדם אליו. האם תהיה לנו מדינה יהודית שמעצימה את ערכי היהדות שבגינם חזרנו ובנינו את הארץ הזאת?".

מתנדנד ברשימה. פייגלין (צילום: חדשות 2)
פייגלין בבנייני האומה, היום | צילום: חדשות 2

לאחר מכן תקף פייגלין: "המחנה הלאומי, הליכוד, נגרר מזה כ-20 שנה עמוק-עמוק אחר השמאל, אחר דרכו של אהוד ברק, דרך הנסיגות לחרפתנו. מסרנו חבלי ארץ ובנינו מדינת טרור בדרום. אסור לנו לחזור על אותה הטעות ולבנות מדינת טרור נוספת על גבול כפ"ס. כל מי שחפץ בערכים האמיתיים של המחנה הלאומי, של הליכוד האמיתי כפי שהיה וכפי שיהיה בעזרת השם, בשלמותה של המדינה היהודית - שיצביע עבורי".

"מה שאני מוביל זה בדיוק מה שהליכוד רוצה להיות", אמר היום פייגלין בראיון לערוץ החדשות. "אין לי טענה נגד נתניהו. אני חושב שחסרה אג'נדה יהודית לאומית בליכוד. אני מתמודד כי אם לא תהיה לנו מדינה יהודית - לא תהיה לנו מדינה בכלל. אני אפעל יחד עם נתניהו, בסופו של דבר אנחנו מפלגה אחת. הדרך שלי היא שתנצח בסופו של דבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק