שלושה ימים לאחר פגישתו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, שולח הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו איתות ברור לוושינגטון: ירושלים מחוץ לתחום.

"ירושלים המאוחדת היא בירת ישראל", הדגיש נתניהו בתחילת נאומו בטקס המרכזי לציון יום ירושלים שנערך בגבעת התחמושת. "ירושלים תמיד היתה, תמיד תהיה שלנו, ולעולם לא תחזור להיות חלוקה וחצויה", אמר ראש הממשלה וזכה למחיאות כפיים מהקהל. "רק תחת ריבונות ישראל בירושלים המאוחדת יובטח המשך חופש הפולחן לשלוש הדתות, ורק כך ימשיכו לחיות בירושלים בני כל המיעוטים והעדות".

הנשיא פרס: ירושלים הייתה ונותרה בירתה של ישראל

נשיא המדינה, שמעון פרס, נשא גם הוא דברים ברוח נאומו של נתניהו. "ירושלים הייתה ונותרה בירתה של ישראל", הדגיש פרס. "לישראל מעולם לא הייתה בירה אחרת, וירושלים מעולם לא הייתה בירתו של עם אחר".

הנשיא הוסיף ואמר כי למרות שלירושלים אין ייחוד גיאוגרפי, אין עוד עיר בעולם שיצרה שפע כמוה. "ירושלים היא עיר קדושה בעיני מחצית מן האנושות", הסביר. "מבחינה דתית היא פתוחה לכל המאמינים, וריבונותה הרוחנית נתונה לחסדיי האל". 

ברשות הפלסטינית הביעו מורת רוח מדבריו של ראש הממשלה נתניהו, ואמרו כי מדובר בנסיגה בדרך להשגת רעיון שתי מדינות לשני העמים, בו תומכים האמריקנים. "עמדתו של נתניהו לגבי ירושלים, פירושה למעשה שהסכסוך יימשך לעד", טען ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סעיב עריקאת.

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר