בימים אלה מציינת הממשלה בראשותו של בנימין נתניהו שנה לכהונתה. במסגרת הסיכומים השנתיים אותם עורכים הפוליטיקאים, מכנס נתניהו בלשכתו מסיבת עיתונאים בה הוא אמור לפרוס בפני התקשורת את הישגי הממשלה בראשותו ואת הנושאים המרכזיים אותם ינסה לקדם בתקופה הקרובה.

לקראת סיומה של מסיבת העיתונאים התייחס רה"מ נתניהו להחלטתו של שר הביטחון אהוד ברק שלא להאריך את כהונתו של הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי לשנה חמישית. "הפעולה הזו מאפשרת בנייה של שדרת הפיקוד העתידית של צה"ל" לדברי נתניהו, כל ארגון באשר הוא חייב להתרענן מדי פעם ולהתחדש גם כשעומדים בראשו האנשים הטובים ביותר.

"נחבר את הפריפריה למרכז"

נתניהו סיפר על פעולות הממשלה במישור הכלכלי, פעולות שהביאו את כלכלת ישראל להיות אחת הכלכלות היציבות בעולם במהלכו של המשבר העולמי. "יש לנו חזון להיות מעצמה כלכלית אזורית. אישרנו תקציב דו שנתי, אישרנו אשראי לעסקים בשווי של 5.5 מיליארד שקלים, הפחתנו מס וחוקקנו את חוק בנק ישראל. כל הדברים הללו הביאו אותנו לצמיחה חיובית".

נתניהו גם סיפר על רשת הכבישים והרכבות שאמורה לחבר את הפריפריה למרכז. תוכנית אותה הוא מכנה "מחבר ישראל". התוכנית אמורה לרשת את המדינה מצפון לדרום כאשר בשנים הקרובות ייבנו כבישים רבים ומסילות רכבת. "בעתיד יהיה אפשר להגיע ברכבת מכרמיאל לת"א בשעה, כך גם מצומת משאבי שדה לת"א ומקריית שמונה לחיפה".

רה"מ הוסיף כי הוא מתכוון להמשיך ולחזק את הנגב והגליל. "הגדרנו את הנגב והגליל כאזורי עדיפות לאומית, וכך אנחנו מקווים גם להגיע בסופו של דבר לצמצום הפערים בחברה הישראלית. אנחנו רוצים להגדיל את ההיצע על מנת לעודד השקעות של יזמים מהארץ ומחו"ל לבנות בכל רחבי הארץ".

"נלך רחוק כדי לשחרר את גלעד"

רה"מ התייחס גם לעלייה בשיגור הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. "אנחנו נמשיך להגיב על כל ירי לעברנו", אמר, "בנוסף לתגובות אנחנו גם יוזמים פעולות במטרה למנוע ירי של רקטות". בתוך כך, סיפר רה"מ כי בקרוב תחל בניית מכשול בגבול ישראל מצרים. "תקצבנו את בניית המכשול כי יש זרימה בלתי פוסקת של עובדים זרים לא חוקיים לישראל".

באותו נושא הוסיף נתניהו כי הממשלה תמשיך לפעול לצמצום מספר העובדים הזרים הבלתי חוקיים ולהגדלת הקנסות למעסיקים. "יש פה היבטים כלכליים ופליליים. מהגבול הזה ישנן הברחות גדולות של סמים ושל נשים. לא נוכל להמשיך להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית במידה והגבולות ימשיכו להיות פרוצים". עם זאת הבטיח נתניהו להמשיך ולהעניק מקלט לאלה שיוכרו כפליטים.

נתניהו הוסיף וסיפר כי המאמצים לשחרורו של גלעד שליט נמשכים כל העת. "הגיע מתווך חדש לזירה. והסברנו לו שאנחנו מוכנים ללכת מאוד רחוק כדי להחזיר את גלעד הביתה, מבלי ששחרורו יפגע בביטחונם של אזרחי ישראל. מה שהצלחנו להשיג השנה היא אות חיים בצורת קלטת וידאו בה נראה גלעד".

ערוץ החדשות - עדכונים שוטפים מהארץ ומהעולם

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק