סוגיית שחרור האסירים הפלסטינית שאושרה אתמול בממשלה ממשיכה להסעיר את המערכת הפוליטית. ביום שבו צפוי להיפתח המו"מ עם הפלסטינים בוושינגטון ממשיכים חברי הכנסת לירות לכל הכיוונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בשונה מהאמריקנים שמסרבים לשחרר אפילו את פולארד, אנחנו משחררים 104 רוצחים מתועבים שרצחו נשים וילדים כאילו קהו חושינו. בשביל מה? בשביל הזכות לשלוח את מולכו לדבר עם עריקאת?", תהתה ח"כ איילת שקד ששרי מפלגתה התנגדו להצעה שהגיש ראש הממשלה בישיבה אתמול.

שקד, שנאמה הבוקר במליאת הכנסת במסגרת הדיון וההצבעה על תקציב המדינה, ביקשה לפתוח בהתייחסות לנושא המדיני דווקא. "בעצם אנחנו בחצי הדרך לסגור הגירעון", אמרה בציניות. "קיצוץ דרסטי בתקציב השב"כ וסגירת בתי הדין הצבאיים - לשם מה המדינה משקיעה משאבים כה רבים בתפיסת מחבלים ובהעמדתם לדין אם בלאו הכי כולם משתחררים? בשביל מה לתקצב שופטים, עורכי דין, רכזי שטח?"

אסירים ששוחררו בעסקת שליט (צילום: רויטרס)
"אתם ראויים להם", אסירי חמאס ששוחררו בעס | צילום: רויטרס

לבסוף פנתה ח"כ שקד אל הפלסטינים מעל בימת הכנסת ואמרה: "אני רואה את החגיגות שלכם ברמאללה. קחו אותם (את האסירים שישוחררו). ככה אתם נראים, זה הפרטנר שלנו".

ואת הכותרת של דבריה היא שמרה לסוף החלק המדיני של נאומה. "כדאי שתדעו שעל כל רוצח שישוחרר נבנה בתים ביהודה ושומרון", הצהירה. "ככה זה עובד משחר הציונות - אנחנו בונים והם הורגים. כל אחד עושה את מה שהוא יודע, את מה שהוא מכיר".

לעומתה, חבר הכנסת עופר שלח מיש עתיד, נשמע מפויס יותר. "בשלבי המו"מ שני הצדדים יצטרכו להתעלות ולא להתחפר", הוא אמר בריאיון לערוץ החדשות. "ההסדר הזה הוא אינטרס עליון של שני העמים - גם של ישראל וגם של הפלסטינים".

ח"כ שלח המשיך: "עכשיו זה הזמן של שני המנהיגים. המחיר של היישום של הזמן שחולף, זה במחיר של דם ובמחיר האינטרסים של מדינת ישראל , וככל שיהיה מוקדם כך ייטב לישראל".