הבחירות המקומיות מתלהטות - לפחות הקרב על ירושלים. שני אירועים בקלפיות בעיר מעיבים על חגיגת הבחירות. בקלפי ברחוב ירמיהו בשכונת גאולה החלו פעילים של ניר ברקת להתקוטט עם מאבטח הקלפי. לטענת פעיליו של פרוש שנכחו במקום, ניסו פעיליו של ברקת להצביע עם תעודות זהות מזויפות, וכשהתגלה הדבר, החלו להימלט מהמקום. המאבטח שעמד בכניסה ניסה לעצור אותם והם שרטו אותו בפניו. הוא נפצע קל ופונה לבית חולים שערי צדק. כאמור, אין אישור לטענותיו של פעילי פרוש.

בארוע אחר בבירה נפצע שוטר מג"ב באורח קל מיידוי אבנים של חרדים שהתגודדו סמוך לקלפי ברחוב לפידות, בשכונת בית ישראל, וניסו למנוע את ההצבעה במקום. שוטרי מג"ב שניסו לפזר את ההפגנה נתקלו במטח אבנים, מהם כאמור נפצע שוטר ופונה במצב קל לבית החולים שערי צדק.

ממטהו של פרוש נמסר בתגובה לאירועים כי "המטה מגנה בחריפות את האלימות של פרובוקטורים ושולח איחולי החלמה לשוטר שנפצע", כך נמסר, "אנו נילחם על זכותם של כל תושבי ירושלים לממש את זכותם הדמוקרטית להצביע".

החל משעות הצהריים החלו הקלפיות, שהיו שוממות בשעות הבוקר, להתמלא קצת יותר במצביעים ובתומכים שמקיפים אותן. כתבי חדשות 2 מדווחים על יום הבחירות ברשויות המקומיות ממטולה בצפון ועד אילת בדרום.

עד השעה 15:00 נרשמו ברחבי הארץ כ-20% הצבעה. החלוקה לפי ערים: 12.5% בתל אביב, 16.3% בירושלים, 32% בנתיבות, 43% ברהט, 14% ברעננה, 12% בבאר שבע ו-10% בחיפה.

ביישובי הצפון מורגשת משעות הצהריים תנועה ערה של מצביעים לעבר הקלפי. חלקם נעזרים במאות כלי הרכב שמפעילים המועמדים השונים כדי להביא את המצביעים לקלפיות. בקריית שמונה שמח במיוחד: שם מתמודדים לא פחות מתשעה מועמדים - שניים מהם גיסים שגורמים לוויכוחים פנימיים במשפחתם.

בוקר לא נעים עבר על ראש עיריית קריית ביאליק, ד"ר רפי ורטהיים, שגם מתמודד היום על המשך מושבו בראשות העירייה. ורטהיים הגיע היום לבית החולים רמב"ם לאחר שחש ברע, הוא עבר במקום סדרה של בדיקות ושוחרר לביתו.

בחיפה כבר הצביעו שני המועמדים המובילים - יעקב בורובסקי הצביע בבית הכט שבכרמל ויונה יהב, ראש העיר המכהן, הצביע סמוך לביתו. מהקלפי הם יצאו לסיורים בין הקלפיות. שני המועמדים קראו לציבור לצאת ולהצביע. בתחילת המרוץ היו שמונה מועמדים בחיפה - שלושה הסירו את מועמדותם, כשהאחרון שבהם עשה זאת רק אתמול.

מעט דרומית לחיפה, בטירת הכרמל, יפסיק ראש העיר והמועמד אריה פרג'ון את מסע השכנועים האחרון לשעה קלה. ראש העיר, שהוא גם מוהל במקצועו, מתכנן בצהריים לערוך ברית מילה. לאחר מכן ישוב למרוץ. אגב, את אחד המתמודדים מולו במרוץ מל פרג'ון לפני שנים בעצמו.

בבאר שבע מתנהל קרב סוער בין ראש העיר הוותיק יעקב טרנר לבן טיפוחיו רוביק דנילוביץ'. ביניהם גם המועמד יוסי שלי. שלושת המועמדים לראשות העירייה כבר שלשלו את הפתק הנכון, מבחינתם, לקלפי.

בירושלים ובתל אביב הצביעו המועמדים המובילים בסקרים. בבירה כבר נשמעו טענות רבות על זיופים בקלפיות. תנועת ההתעוררות בירושלים טוענת שאנשי מרצ כיסו את הפתקים שלהם בפתקים של מרצ. אנשיו של מאיר פרוש טוענים שאלמונים הניחו פתקים עם השמות הלא נכונים, כמו שמו של אביו של פורש, מנחם, כדי שהפתקים ייפסלו בוועדת הבחירות.

עוד בירושלים - עורך דין ממטה ברקת הגיש תלונה למשטרה בדבר השמדת פתקי הצבעה, חדירה בוטה לאתר האינטרנט של המטה והעלמת פתקי הצבעה.

בהכנת הידיעה השתתפו מנחם הורוביץ, יוסי מזרחי, שגיא בשן, דפנה ליאל ויוסי זילברמן.