אין תמונה
שר האוצר יוצא למתקפה

שר האוצר יובל שטייניץ, שזכה בימים האחרונים לביקורת חריפה על תפקודו בעקבות פרסום הגירעון הענק בתקציב, דוחה בריאיון ל"גלובס" את הטענות לפיהן מתוכננת העלאת מסים לאחר הבחירות. "אין תכנית לתוספת מסים", התחייב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי שטייניץ, לממשלה הנוכחית, כמו גם לבאה, אין כוונה להחריף את הנטל כלכלי על אזרחי המדינה. "אין תוכנית לתוספת מסים, אני חוזר ואומר: אין תוכנית לתוספת מסים", הדגיש שר האוצר. "התמודדנו עם הנושא הזה לפני חצי שנה, העלנו מסים, והצד הזה כבר טופל".

שטייניץ תקף בחריפות את יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' שממשיכה לטעון כי מיד לאחר הבחירות העול על אזרחי ישראל יגבר בצורה משמעותית. "יש מי שעושה ספינים ויש כאלה אין אצלם גבול לשקרים", טען שר האוצר. "אני שומע את שלי יחימוביץ' - השקרים אצלה הם ברמה של הוגו צ'אבס ופידל קסטרו".

בחודשים האחרונים התפרסמו ידיעות על כך שבשל חוסר שביעות רצון מתפקודו, עלול שטייניץ לאבד את תיק האוצר בממשלה הבאה. "אלה דיבורים חסרי שחר, סתם דיבורים", הבהיר שטייניץ ודחה בכך את הטענות. "אני רגוע לחלוטין גם בנושא הזה".

יחימוביץ': "שיהיה לו בהצלחה בתפקיד הבא"

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' מסרה בתגובה לדברים: "לכל אזרחי ישראל ברורים שני דברים מרכזיים - שטייניץ נכשל בתפקידו כשר אוצר, מותיר אחריו אדמה חרוכה של כלכלה קורסת ולכן לא ימשיך לכהן בתפקידו. שנית, 'הישגי הכלכלה' החלולה של נתניהו קורסים כמו מגדל קלפים בזה אחר זה, כשמעמד הביניים נותר מרוסק ומדמם. לכן, לא ברור מקור היהירות של שטייניץ, ואני מאחלת לו הצלחה בתפקידו הבא".