עוד מהומה בהר הבית: חבר הכנסת החדש משה פייגלין החליט לחנוך את כהונתו בביקור במסגד כיפת הסלע. פייגלין הגיע עד הכניסה למסגד, בטרם התפתחה במקום מהומה והוא פונה על ידי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני עולה להר הבית למעלה מעשר שנים, מדי חודש בחודשו, ועשיתי זאת גם היום, רק שהפעם עשיתי זאת כחבר כנסת, שיש לו חסינות", אמר הערב ח"כ פייגלין לחדשות 2. "יש לי אחריות כנבחר ציבור לשמור על הריבונות היהודית במקום המקודש ביותר לעם ישראל".

עם עלייתו של פייגלין להר התגודדו סביבו עשרות בני אדם שהחלו לקרוא לעברו "אללה הוא אכבר", כשרק אנשי הוואקף חצצו בינו לבין הכניסה למסגד. כאשר המהומה במקום התגברה הוזעקו שוטרי הר הבית וליוו את פייגלין החוצה. זמן קצר לאחר עזיבתו את הר הבית החליטה המשטרה להפסיק את הביקורים בהר, מחשש שההסלמה תתפשט.

"להפתעתי התברר לי שלא מתאפשר לי להיכנס למקומות שעד לפני זמן מה יהודים היו יכולים להיכנס אליהם באופן חופשי", אמר פייגלין. "הגיע הזמן שנחליט האם הארץ הזאת היא בכלל שלנו. אם לב ירושלים לא שלנו - אולי כדאי שנארוז את החפצים ונלך".

במשטרה לא השתכנעו מטיעוניו של חבר הכנסת הטרי והזהירו היום כי אם יימשכו ניסיונות הפרובוקציה של ח"כ פייגלין, לבסוף הדבר יביא לפיצוץ בהר הבית.