שימי טל הוא יושב ראש סניף הליכוד בבאר יעקב. לפני כמה שבועות החליט טל לארגן יום כיף בקברי צדיקים בצפון לכמה עשרות ממתפקדיו. כדי להפוך את הטיול לאטרקטיבי הוא ביקש מבכירי מפלגתו לצלם ברכה, וכשפעיל עם כמה עשרות מתפקדים מבקש - איש משרי הליכוד לא מעז לסרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חברי הליכוד מבאר יעקב, אני מברך אתכם בהזדמנות הזאת שאתם מתכנסים בטיול באזור טבריה ומחזק את ידיכם", פתח שר הביטחון יעלון את מצעד השרים הבכירים שהתגייסו לטובת המטרה החשובה.

"אני מאוד שמח לברך את מאות החברים מבאר יעקב שנמצאים כרגע בסיור מסורתי על קברי צדיקים באזור טבריה", המשיך יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין. "אני רוצה לברך אתכם, חברי הליכוד מבאר יעקב שמתכנסים עכשיו מטבריה", לא פספס שר הפנים גדעון סער את ההזדמנות. "הייתי שמח מאוד להיות איתכם. לצערי אני לא יכול, אבל בלבי אני איתכם".

מתפקדי הליכוד בטיול בצפון (צילום: חדשות 2)
מתפקדי הליכוד בטיול בצפון | צילום: חדשות 2

באופן רשמי הבחירות עדיין רחוקות, אבל בליכוד מדווחים על אווירת פריימריז. כשברקע שמועות על כוונה של ראש הממשלה נתניהו להקדים את הפריימריז ועם ריח של בחירות מוקדמות באוויר, מי יסרב לברך כמה מתפקדים?

100 אלף האנשים החשובים במדינה

"לאחר שביקרתם בקברי צדיקים, ראיתם את העיר טבריה ונהניתם מנופי הגליל, אני בטוח שתהיו השגרירים של הגליל בכל רחבי הארץ", אמר השר סילבן שלום. "אני בטוח שראיתם בדרך את כל מיזמי התחבורה", התפאר בהישגיו השר כץ.

לא פספס את ההזדמנות לברך (צילום: חדשות 2)
לא פספס את ההזדמנות לברך | צילום: חדשות 2

"אני שומע שצריך לשפר את השירות בבאר יעקב ובעזרת השם אשפר אותו בקדנציה הזו", התחייב בלי נדר השר ארדן, "שוב בהצלחה ותיהנו לכם בטיול". גם השר לענייני מודיעין, יובל שטייניץ, לא החמיץ את ההזדמנות לברך את חברי הליכוד בבאר יעקב: "אתם נמצאים בידיים הטובות של ידידי שימי. לשכתי ודלתי פתוחה בפניכם בכל דבר ועניין ואשמח להיפגש איתכם בסניף, או כאן בירושלים".

מתפקדי הליכוד הם כרגע מאה אלף האנשים הכי חשובים במדינה. הם, למשל, היחידים שיכולים להדיח בעתיד הנראה לעין את ראש הממשלה. "סך הכל, בפריימריז כולם צריכים את כולם", מסביר שימי טל, יו"ר הסניף בבאר יעקב. "במצב רגיל אני לא יודע אם היו מסתכלים עליי, אבל עכשיו כולם חברים טובים".

אחרי הכל, מי מאיתנו לא מקבל ברכה מחצי ממשלה בכל פעם שהוא עולה על כביש שש לכיוון צפון?