אחרי שהושגו הסכמות במגעים הטעונים להרכבת הממשלה, היום יתכנסו צוותי המשא ומתן של הליכוד-ביתנו, של יש עתיד ושל הבית היהודי כדי לחתום על ההסכמים הקואליציוניים. כעת, עם היוודע חלוקת התיקים בין המפלגות, ניתן להעריך כמעט בוודאות מה יהיה הרכבה של הממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות הסכם הפשרה שהושג אמש בין בנימין נתניהו ויאיר לפיד, בתיווכו של נפתלי בנט, בליכוד-ביתנו עדיין חוששים מתרגיל אחרון של לפיד. המחלוקת העיקרית בנוגע לחלוקת התיקים יושבה - תיק החינוך יימסר ל"יש עתיד", תיק הפנים לליכוד-ביתנו וראשות ועדת הכספים לבית היהודי.

בממשלה ה-33 יכהנו 22 שרים, כולל ראש הממשלה, וזהותם של רוב השרים כבר נקבעה:

יש עתיד: לפיד יהיה שר האוצר, שי פירון הוא שר חינוך החדש, יעקב פרי שר מדע וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, מאיר כהן יהיה שר רווחה ויעל גרמן תקבל את משרד הבריאות. דובר על עפר שלח לתפקיד סגן שר הביטחון, אך בליכוד-ביתנו רוצים להשאיר את התפקיד בידם.

חלוקת התיקים ב"יש עתיד" (צילום: חדשות 2)
חלוקת התיקים ב"יש עתיד" | צילום: חדשות 2

הבית היהודי: בנט יקבל תיק חדש - הכלכלה והמסחר. אורי אריאל יהיה שר השיכון ויקבל גם אחריות על מנהל מקרקעי ישראל. אלי בן דהן יהיה סגן שר הדתות ללא שר ממונה מעליו. איילת שקד וניסן סלומיאנסקי יחלקו בראשות ועדת הכספים. למרות הדיווחים, אורי אורבך ככל הנראה לא יהיה שר הספורט.

חלוקת התיקים בבית היהודי (צילום: חדשות 2)
חלוקת התיקים בבית היהודי | צילום: חדשות 2

הליכוד-ביתנו: העניינים קצת פחות ברורים, אך מה שברור הוא שאביגדור ליברמן יישאר בתיק החוץ. עוד ידוע כי יאיר שמיר יהיה שר החקלאות, יצחק אהרונוביץ' יישאר במשרד לביטחון פנים, סופה לנדבר תישאר שרת הקליטה ועוזי לנדאו יקבל את תיק התיירות.

חלוקת התיקים בליכוד-ביתנו (צילום: חדשות 2)
חלוקת התיקים בליכוד-ביתנו | צילום: חדשות 2

את תיק הפנים הציע נתניהו לגדעון סער, אחרי שתיק החינוך נלקח ממנו היום. תיקים נוספים אשר נמצאים ברשות הליכוד, וזהות מי שיעמוד בראשם עדיין לא ברור הם תיקי התקשורת, התשתיות, עניינים אסטרטגיים והגנת העורף. יושב ראש הכנסת יהיה שר יולי אדלשטיין.