לא חוזר למליאה. וורצמן (צילום: דני מכליס)
התבטאות בעייתית? סגן שר החינוך | צילום: דני מכליס

הכנס לשלום הילד הפך לעימות נוסף: סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי) הביע התנגדות להקלה במס לזוגות חד מיניים. במהלך דיון בכנס באר שבע, אמר סגן השר: "משפחה מורכבת מאמא, אבא וילד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במושב מיוחד של חברי כנסת בכנס באר שבע לשלום הילד שנערך היום (ג') באוניברסיטת בן גוריון בנגב, התלוננה ח"כ עדי קול (יש עתיד) על מקרה שבו הורים חד-מיניים לא קיבלו נקודות זיכוי במס, למרות ההכרה בהם. לדברי קול, זוג ההורים קיבל מכתב מרשות המיסים בה הוצע להם למצוא אישה כדי שהרשות תוכל להעניק להם נקודות זיכוי.

ח"כ קול, המכהנת כיו"ר הוועדה לפניות הציבור, דרשה למצוא פיתרון בחקיקה לאפלי. בתגובה על דבריו של וורצמן, אמרה קול: "אתם לא תגדירו מי זו משפחה". ייתכן כי חילופי הדברים הללו מעידים על חידוש העימות בין מפלגת הבית היהודי למפלגת יש עתיד סביב זכויות הקהילה הלהט"בית.

פורשת מהפוליטיקה: "תודה על האמון" (צילום: ורדי כהנא)
מחתה על אי הענקת הקלות במס. ח"כ קול | צילום: ורדי כהנא

בהמשך הדיון טענה ח"כ קול כי קיים פחד במערכת החינוך מעיסוק בנושאים רגישים, כמו זנות בקרב בני נוער והפרעות אכילה. סגן שר החינוך וורצמן השיב כי הוא יזם הקמת בית ספר להורים וכבר בשנה הבאה יופעלו 500 קבוצות של טיפול בהורים.

בסביבתו של סגן השר אבי וורצמן אמרו כי "הוא התייחס להגדרה הרשמית של משפחה וכמובן שהוא מכבד את אורח חייו של כל אדם".

ממפלגת מרצ נמסר בתגובה לדברים כי "בממשלת נתניהו אין אף אחד שירסן את הקיצוניים, המסיתים, החשוכים והמופרעים. במקרה הכי גרוע, הם 'יורדו לדרגת בן דוד'".