"הייתה לכם אפשרות לבחור נשיאה, למה לא בחרתם?": המסר הזועם נאמר בכנסת לא על ידי נציגי המתמודדות דליה איציק ודליה דורנר, אלא דווקא על ידי ח"כ משה גפני (יהדות התורה), שכינה את התנהלות סיעת יש עתיד "צביעות" והתעמת עם ח"כ עליזה לביא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חילופי הדברים בין השניים, שהתרחשו אתמול (ד') במליאה, החלו כאשר ח"כ לביא הציגה את הצעת החוק לייצוג הולם לנשים במועצות הדתיות. גפני זעק לעבר לביא: "יותר חרדים הצביעו לנשים מחילונים, זו צביעות. תפסיקו כבר לדבר על החרדים, יותר חרדים הצביעו אתמול לאישה מאשר הנשים הללו. 19 מנדטים, והם לא בחרו נשיאה. צבועים! נשיאה לא בחרתם!"

ח"כ לביא, שמכהנת כיו"ר הוועד לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, השיבה לעברו: "אז אולי נמשיך את הקו הזה ויהיו לכם סוף סוף חברות כנסת - אני רוצה אותך אצלי בוועדה לקידום מעמד האישה, בזה הרגע הצטרפת". לביא, ששברה את רגלה לפני כשבוע, דרשה מגפני שיאפשר לה לדבר: "זו לא חוכמה לתת לי לעמוד על רגל אחת, אבל כמו שנאמר - כל התורה על רגל אחת, וזה ממש מצבי עכשיו".

ח"כ עליזה לביא מנסה לדבר ונקטעת (צילום: ערוץ הכנסת)
ח"כ עליזה לביא מנסה לדבר ונקטעת | צילום: ערוץ הכנסת

"יהיה אפשר לתקן עוד שבע שנים"

גפני, שהמשיך לזעוק לעברה ולמחות על המרוץ לנשיאות, נקרא לסדר על ידי ח"כ נחמן שי (העבודה), שניהל את הישיבה וניסה להרגיע אותו: "תהיה לנו הזדמנות עוד שבע שנים למקצה תיקונים".

"הגיע הזמן שגם לסיעה שלך יהיה ייצוג במעמד לקידום האישה", סיכמה לביא את דבריה לגפני ועברה להציג את הצעת החוק.

בהמשך הישיבה אושרה בקריאה טרומית הצעת החוק של לביא. "כולנו כבר יודעות ויודעים - כשנשים אינן מיוצגות בקרב מקבלי ההחלטות, ההתייחסות לנושאים ולסוגיות החברתיות שיש לפעול לגביהן בשיקולים רחבים היא מועטת וחסרה - אין אפילו אישה אחת המכהנת כיו"ר מועצה דתית", אמרה לביא.