מצטרף רשמית למרוץ. פרופ' שכטמן (צילום: פלאש 90)
מצטרף רשמית למרוץ. פרופ' שכטמן | צילום: פלאש 90

חתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן מצטרף הבוקר (א') רשמית למרוץ לנשיאות לאחר שהצליח להשיג את עשר החתימות הנדרשות על מנת להתמודד לתפקיד. חבר הכנסת העשירי שחתם לפרופ' שכטמן הוא משה פייגלין (הליכוד-ביתנו).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סקר שנערך בסוף השבוע עבור חדשות 2 העלה כי פרופ' שכטמן זוכה לאהדה רבה בקרב הציבור. הוא זכה לתמיכת 19% מהציבור והגיע למקום השני בסקר אחרי ח"כ ראובן ריבלין, כשהוא מקדים מועמדים חזקים כמו ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר וח"כ מאיר שטרית.

תוצאות הסקר (צילום: חדשות 2)
תוצאות הסקר | צילום: חדשות 2

ביום שלישי הקרוב תיסגר סופית רשימת המועמדים לנשיאות והבחירות ייערכו ב-10 ביוני. פרופ' שכטמן מצטרף לארבעה מועמדים אחרים שהצליחו להשיג עד כה 10 חתימות מחברי כנסת: ח"כ ריבלין, ח"כ בן אליעזר, ח"כ מאיר שטרית ודליה איציק. עם זאת, איציק טרם הכריזה רשמית על כוונתה להתמודד לתפקיד. השופטת (בדימוס) דליה דורנר הצליחה להשיג עד כה רק 7 חתימות מחברי כנסת.

המתמודדים יגישו את מועמדותם (צילום: חדשות 2)
המועמדים הצפויים | צילום: חדשות 2

בסוף השבוע נעשו מאמצים בליכוד להפגיש בין ריבלין לבין ראש הממשלה נתניהו, ולארגן פיוס בין השניים. אנשיו של ריבלין הדגישו כי ראש הממשלה לא טרק את הדלת בפני האפשרות. בסביבתו של נתניהו אומרים במקביל כי שתי אפשרויות עומדות בפניו: תמיכה בריבלין במקרה שלא יהיה מועמד אחר מהליכוד, או לחילופין - הימנעות מתמיכה פומבית במועמד כלשהו.

השר לשעבר דוד לוי, ששמו עלה בשבועות האחרונים כמועמד אפשרי, עוד לא קיבל החלטה בנושא, בעיקר כיוון שלא זכה בתמיכתו של נתניהו. "אשקול אם יווצרו התנאים, כי התפקיד רם ומכובד וזה לא דבר שהולכים לקראתו עם מרפקים והתגוששויות", הסביר לוי בשבוע שעבר.