אבטחה צמודה. זועבי (צילום: AP)
אבטחה צמודה. זועבי | צילום: AP

אחרי ההתבטאויות השנויות במחלוקת - אבטחה צמודה לחברת הכנסת חנין זועבי. לאחר שאתמול אמרה חברת הכנסת (בל"ד) כי היא אינה מגדירה את חוטפי שלושת הנערים כ"טרוריסטים" ובעקבות התגובות הקשות שהתקבלו - החליט קצין הכנסת יוסף גריף להצמיד לה מאבטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום (ד'), בריאיון לגלי צה"ל, הודתה חברת הכנסת כי היא שוהה מאז אתמול במקום מסתור מחשש לפגיעה בה וכי מאז שהתעוררה הסערה התקבלו במכשיר הסלולרי שברשותה שיחות מאיימות רבות.

"אני מגדירה את החוטפים מתוסכלים ומסכנים, לא טרוריסטים. ישראל חסמה בפניהם כל אפיקי השינוי העתידי" טענה זועבי בשיחה עם חדשות 2 Online. "ישראל עכשיו תלמד לקח מהתסכול והסבל העז שהעם הפלסטיני חי פה יום יום".

לדבריה, ממשלת ישראל היא האחראית לטרור. "לא הפלסטינים אחראים לחטיפת הנערים - אלא ראש הממשלה נתניהו וממשלת ישראל. ישראל אחראית לחטיפה כי כולם קורבנות של המדיניות האלימה והכוחנית", הוסיפה חברת הכנסת מבל"ד. "בגלל מדיניות דיכוי והתנהגות דיכוי, היא הנהיגה חטיפה, היא חטפה עשרות אסירים מינהליים".

במקביל, נמסר מהמשטרה כי "התקבלו מספר תלונות במחוזות השונים" נגד זועבי. "ראש אגף החקירות והמודיעין בוחן את התלונות באמצעות הגורמים המוסמכים ומטפל בנושא בתיאום מול פרקליטות המדינה כנדרש במקרים הנוגעים לחשד להסתה".

ח''כ רגב במכתב ליועמ''ש: "הסר חסינותה של זועבי והעמידה לדין"

חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד ביתנו) שיגרה מכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, בו מפרטת את הגורמים והסיבות להסרת חסינותה של חברת הכנסת חנין זועבי והעמדתה לדין. "מתיחת גבולות חופש הביטוי, בכוחם לערער את יציבות המשטר. שולחינו, תושבי מדינת ישראל עוקבים בחרדת נפש לנוכח האמירות השפלות בדבר חיזוק הטרוריסטים. האם זה הוא הראי אותו אנו מבקשים להעניק לציבור?", כתבה רגב לויינשטיין.

"למעשה, ח"כ זועבי ניצלה את החסינות המוקנית לה 'כדין' בכדי להטיל את דברי הבלע הקשים כלפי נערינו החטופים על לא עוול בכפם", הוסיפה רגב. "עלינו כנבחרי ציבור מוטלת החובה לאזן החסינות אל מול ערכים אחרים וכן להגבילה כדי שלא תנוצל לרעה."

"לא התפלאתי לשמוע את הצהרתה" אמרה רגב. "איך בוגדת כמותה יכולה להאשים אותם? היא הרי באה מהמילייה שלהם. מקומה לא איתנו אלא בעזה. כמו שאמרתי בעבר: בוגדת תמיד תישאר בוגדת. רוחי לעזה יא חיינא".

_OBJ

ליברמן: "דינה צריך להיות זהה לזה של החוטפים"

אתמול בריאיון ל-102FM נשאלה זועבי אם היא "לא מגדירה את החוטפים טרוריסטים?" ואמרה בתגובה: "הם לא טרוריסטים, גם אם אני לא מסכימה איתם. הם אנשים שלא רואים שום פתח לשנות את המציאות שלהם והם נאלצים להשתמש באמצעים האלה, עד שישראל תתפכח קצת, עד שהאזרחים של ישראל והחברה תתפכח קצת ותרגיש את הסבל של האחר".

דבריה עוררו את חמתו של יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, שמיהר להגיב. "לא רק החוטפים הם טרוריסטים גם חנין זועבי היא טרוריסטית", קרא ליברמן. "דינם של החוטפים ודינה של המסיתה מעודדת החטיפות זועבי צריך להיות זהה"