השגריר הבא של ישראל בסין. וילנאי (צילום: חדשות 2)
שגרירנו בסין: וילנאי | צילום: חדשות 2

השר להגנת העורף עובר לסין: הממשלה אישרה הבוקר את מינויו של השר מתן וילנאי לשגריר בסין, שיחליף את השגריר הנוכחי עמוס נדאי עם סיום תפקידו.  

השר וילנאי הודה לממשלה על שנתנה בו את האמון למשימה החשובה. "לאחר 5 שנים אינטנסיביות של עשייה למען מוכנות העורף הישראלי, אני עובר למשימה הבאה-חיזוק הקשרים האסטרטגיים, הביטחוניים והכלכליים עם סין שהיא אחת המדינות החשובות בעולם. אנחנו בתקופה דרמטית לביטחון ישראל, וסין עשויה להיות אחת מיסודות ההצלחה שלנו", דברי השר וילנאי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ברך על ההחלטה ואמר כי הוא רואה בתפקיד השגריר בסין תפקיד בעל חשיבות לאומית. "אנחנו רוצים להגדיל באופן משמעותי את הסחר וקשרי הכלכלה שלנו עם המעצמות העולות במזרח, ובראש ובראשונה עם סין", אמר נתניהו.

"יש לנו עניינים רבים, למשל פעולות תשתית שאנחנו מקדמים, ורוצים בהם מעורבות של המעצמות הללו", הוסיף נתניהו. "הרבה מן הדברים האלה נקבעים ברמה הממשלתית ועל כן חשוב היה לי ולשר החוץ למנות אדם ברמה של שר, שיוכל לפרוץ נתיבים במערכת הסינית".

עם כניסתו לתפקיד, יסיים וילנאי (העצמאות) את תפקידו כשר להגנת העורף. "אנחנו שולחים את מתן בתקוות גדולות ומודים לו על הפעולות שעשה בשנים האחרונות", בירך ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק