האם אנו עומדים בפני בחירות מוקדמות? שר החוץ אביגדור ליברמן, אחד המנהיגים הפוליטיים שבסופו של דבר יכריעו על המשך קיומה של הקואליציה הנוכחית, אומר הערב בריאיון לדנה ויס בתכנית "פגוש את העיתונות" באשר לאפשרות שמפלגתו ישראל ביתנו תפרוש מהממשלה עקב הסכסוך הקואליציוני בנושא חוק טל: "אנחנו מפלגה אחראית, עשינו הכל כדי לשמור על הקואליציה. התאריך הטוב ביותר לבחירות הוא התאריך המקורי, אך אנחנו לא בני ערובה".

"מפלגת השלטון התחייבה מולנו להסדיר את הנושא הגיור תוך 3 חודשים מהקמתה", המשיך יו"ר ישראל ביתנו, "אך עברו כבר 3 שנים. ההתחייבות שלנו לקואליציה נגמרה ויש גם התחייבות לבוחר. אנחנו הולכים להכרעות".

הוא פירט, "בעוד 10 ימים נביא אלטרנטיבה לחוק טל בכנסת ואחר כך נעריך לאן הולכים ומתי. גיוס לכולם - אנחנו הולכים להצביע על זה. גיוס לכולם זה אומר גם חרדים, גם בני מיעוטים ואנחנו לא מוכנים לוותר לאף אחד. אם לא יילכו איתנו לפשרה, אנחנו הולכים להכרעה. אני מקווה שהמפלגות החרדיות יקבלו את זה".

"דיסקין היה צריך להתפטר מהשב"כ בזמן אמת"

בנוסף, תקף בריאיון ליברמן את ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין בעקבות דבריו החריפים של האחרון על ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק, אותם כינה "משיחים מקיסריה ואקירוב" ואמר שהוא אינו "סומך עליהם במתקפה על אירן".

שר החוץ אמר שאם דבריו של דיסקין נכונים, הוא היה צריך להתפטר מתפקידו עוד כשכיהן בשב"כ. "יובל דיסקין היה ראש שב"כ מעולה, אבל אם אתה לא סומך על ראש הממשלה ושר הביטחון, היית צריך להתפטר ולא לחכות לסוף הקנדציה", אמר.

"אני מצפה מבן אדם בתפקיד רגיש, בזמן אמת, אם אתה לא סומך על ראש הממשלה ושר הביטחון, אתה לא יכול להיות בתפקיד כזה", הוסיף שר החוץ.

הוא התייחס גם לסוגיה הכללית של התבטאויות ציבוריות בנושא אירן: "אנחנו החלטנו, הבכירים וגם לשעבר, פשוט לפטפט את עצמנו לדעת. כל הברברת מיותרת לחלוטין. זה לא רק דיסקין. הרמטכ"ל ושר הביטחון אמרו דברים הפוכים בנושא בהפרש של יומיים. הפטפטת צריכה להפסיק".

המערכת הפוליטית סוערת: "דיסקין מתוסכל ומנבל את הפה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק