לקראת יום האישה הבינלאומי שיצויין ביום חמישי הקרוב, דנים בכנסת בצד הפחות חיובי של ניצול נשים בשוק העבודה. את הדיון אנו מעבירים בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בדיון משתתפים יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין, ח"כ ציפי חוטובלי, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ חנין זועבי וחברת הכנסת גילה גמליאל. בנוסף לנציגי הכנסת משתתפת בדיון גם כוכבת התכנית "מעושרות" לאה שנירר ואשת התקשורת מירב מיכאלי. לרגל יום האישה, קיבלו כל הנשים המשתתפות בדיון פרח.

"כדי שנפסיק לצקצק בלשוננו בכל פעם שיש שימוש לא נאות בנשים בפרסומות ונעבור למעשים, יש יוזמה להצעת חוק שמתגבשת בימים אלה, שתאסור לעשות שימוש בכל חלק בגופה של אישה בפרסומת שאינו רלוונטי למוצר", אמרה חוטובלי. דבריה נתקלו בתגובות מצד הנוכחים בדיון, שהציעו להכיל את הצעת החוק גם על גברים בפרסום.

"אני שמחה שהצלחנו לקדם את נושא העלאת גיל הנישואים לגיל 18, זה לא ענין הגיל כמו האיסור של מדינת ישראל לחתן קטינים וקטינות", אמרה ח"כ גילה גמליאל. "הנושא עבר בוועדת השרים לענייני חקיקה והיום הוא כבר יועלה כחוק להצבעה טרומית ויקודם".

הוועדה לקידום מעמד האישה מקיימת דיון בכנסת, שבו יוענק "אות קלון" לפרסומת שעשתה שימוש לא הולם בנשים. בדיון משתתפות נציגות מארגון ויצ"ו שיעניק את האות המפוקפק לפרסומות שהיו לטענתו הכי סקסיסטיות בעולם הפרסום בשנה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק