יממה לאחר שביקש מהשב"כ לבצע בדיקות פוליגרף לארבעה ח"כים החברים בוועדת החוץ והביטחון בחשד שהדליפו מידע לחדשות ערוץ 2, נחשף כי בשירות הביטחון הכללי סירבו לבקשה לערוך פוליגרף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בראיון לגלי צה"ל חשף הבוקר ח"כ צחי הנגבי, שכיהן בעברו בעצמו כיו"ר הוועדה, כי בשב"כ סירבו לדרישתו של ליברמן לערוך את הבדיקה בחשד להדלפה מדיוני הוועדה. ח"כ ליברמן ביקש לערוך את הבדיקה לח"כים לאחר שחשד שהודלפו מוועדת החוץ והביטחון פרטים שהכינה ועדת המשנה לשירותים חשאיים בעניין פרשת האסיר X.

ליברמן זעם על ההדלפה: חשד ב-4 ח"כים

תומך במתווה לא בפרוצדורה, ליברמן (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
השב"כ סירב לדרישתו. ח"כ ליברמן | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

יו"ר וועדת החוץ והביטחון הביע אתמול זעם על הדלפת הפרטים, וכינס דיון מיוחד בו דרש לשגר את חברי ועדת המשנה לפוליגרף בכדי להבין מיהם חברי הכנסת שהיו אחראים להדלפה. חברי ועדת המשנה הם עפר שלח מ"יש עתיד", אריה דרעי מש"ס, בנימין בן אליעזר מהעבודה וצחי הנגבי מהליכוד-ביתנו.

גורמים מקצועיים בכנסת ומחוצה לה אמרו אתמול בדיון שישנן בעיות חוקתיות לא פשוטות בשיגור חברי הכנסת לבדיקת פוליגרף, על אחת כמה וכמה אם הדבר נעשה בניגוד לרצונם. אולם מבחינת ליברמן מדובר בפרקטיקה מקובלת. בעבר הוא כבר שלח את כל צוות הקמפיין שלו לבדיקת פוליגרף בגלל הדלפה אחרת שפורסמה בתקשורת.

ח"כ אביגדור ליברמן מסר בתגובה לפרסום: "אנו שוקלים את מכלול האפשרויות בכדי למנוע הדלפות הפוגעות בביטחון המדינה".