ח"כ רן כהן (צילום: חדשות)
ח"כ רן כהן | צילום: חדשות

ימים ספורים בלבד לאחר שח"כ יוסי ביילין הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים הודיע היום גם חבר כנסת נוסף של המפלגה, רן כהן, על פרישה מהחיים הפוליטיים. כהן, אחד מחברי הכנסת היותר פעילים ומוערכים במערכת הפוליטית, החליט שלא להתמודד על מקום ברשימת מרצ לקראת הבחירות לכנסת ה-18. ח"כ כהן מסר את החלטתו ליו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון.

כהן (59), אלוף משנה במילואים, כיהן כחבר כנסת מאז שנת 1984. בכנסת ה-17 כיהן כהן כחבר בוועדת החוץ והביטחון, חבר ועדת העבודה והרווחה ויו"ר הועדה לעובדים זרים. כהן הוביל את השדולה למען אנשים עם מוגבלות ואת השדולה החברתית, למען "דיור בר השגה" למעמד הביניים.

ביולי 1984 נבחר רן כהן לכנסת ה-11, בה יזם והעביר את 'חוק שכר מינימום' הראשון. בכנסת ה-13 כיהן בממשלת רבין כסגן שר הבינוי והשיכון, והיה חבר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. כהן כיהן בעבר גם כשר התעשייה והמסחר בממשלת ברק, ואף התמודד פעמיים על ראשות מרצ, אך לא נבחר.

יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, אמר הערב בתגובה להודעתו של כהן: "רן כהן הוא סמל למחויבות של השמאל הישראלי למאבק למען צדק חברתי, לצד קידום השלום, בזכות אישיותו והישגיו הפרלמנטריים. אני מקווה ומאמין כי ימשיך לתרום בשני תחומים אלה במערכת הבחירות הקרובה ובעתיד".

רק השבוע הודיע ח"כ יוסי ביילין, שכיהן בעבר בתפקיד יו"ר מרצ, כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים, וכי לא יתמודד על תפקיד ברשימת התנועה בכנסת הבאה. הוא הסביר כי החלטה זו התגבשה אצלו זמן רב. ביילין נחשב לאחד מאדריכלי הסכם אוסלו ויוזמת ז'נבה.