המחאה מחריפה: קבוצת סטודנטים התפרצה היום לישיבת ועדת הכספים של הכנסת, שנערכה בכפר המכביה. הצעירים מוחים לטובת דיור בר השגה.

כשהתפרצו לישיבה, צעקו הסטודנטים בין השאר לעבר חברי הכנסת: "לצעירים נמאס מהאדישות שלכם למצוקת הדיור", "ביוון זו צלחת - בישראל יש רק כוס" - וניפצו כוסות.

הקבוצה קראה לדחות את הדיון שעסק בהצעת חוק מיסוי מקרקעין. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, הורה להרחיקם ולדבריהם, סדרנים פינו אותם בכוח מהמקום.

עפרי רביב, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים, אמר לחדשות 2 באינטרנט לאחר ההתפרצות כי "לא ייתכן לאשר בימים אלה חוק שכל כך פוגע בהיצע הדירות להשכרה. זו אטימות לשמה. אנו קוראים לחברי הכנסת לקחת אחריות על משבר הדיור ולתת פתרון כולל ומהותי למצוקת הדיור".

רה"מ על המחאה: "מצוקת הדיור אמיתית, ננקוט צעדים"

ממש באותו זמן בירושלים, נפתחה ישיבת הממשלה השבועית, שם התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למשבר הדיור, שהוציא אמש עשרות אלפים לרחובות תל אביב.

"מצוקת הדיור אמיתית", אמר נתניהו.  "אנו לא רק מזדהים איתה, אנו גם זיהינו אותה עוד לפני שנים וטרם כניסתי לממשלה ביקשתי למצוא לכך פיתרון. לזוגות צעירים בישראל אין את היכולת לרכוש דירה כי הדירות יקרות מדי, כי אין מספיק דירות והדבר הזה נובע ממונופול ממשלתי שמחזיק למעלה מ-90% מהקרקעות בישראל המיועדות לבנייה. בישראל יש ועדות תכנון מהמסורבלות ביותר בעולם ולוקח למעלה מ-5 שנים לשחרר דירה לבנייה".

הוא הוסיף, "אנו נעביר את חוק הוד"לים והרפורמה במנהל מקרקעי ישראל כדי שהסופרטנקר יוכל להמריא. בנוסף אנו ננקוט שורה של צעדים ממוקדים במטרה לעזור לזוגות צעירים, סטודנטים ואוכלוסיות נזקקות במשך השנה עד השנה וחצי, עד שתנופות גדולות של בנייה ייכנסו לתוקף".

אמש: עצורים ופצועים בתום עצרת המחאה

אלפים רבים נענו אמש לקריאה של מארגני מחאת האוהלים, והתכנסו בכיכר הבימה בתל אביב לצעדה שהסתיימה בעצרת המונית ברחבת מוזיאון תל אביב. אלא שלאחר סיום העצרת, סמוך לשעה 1:00 בלילה החלו חלק מהמפגינים לחסום את צומת קפלן - אבן גבירול והתעמתו עם השוטרים שניסו לפנותם.

המפגינים צעקו לעבר השוטרים "אדוני השוטר, גם אתה שווה יותר", וגם "העם רוצה משכורת לשוטרים", וסירבו לפנות את הכביש. כמה מדיירי הבניינים הסמוכים השליכו בקבוקי מים לעבר השוטרים.

בתגובה הפעילה המשטרה עשרות אנשי יס"מ,  כולל פרשים רכובים על סוסים, שפינו בכוח את המפגינים. בהמשך עברו המפגינים לחסום את צומת דיזנגוף - קינג ג'ורג', וגם שם נמשכו העימותים. בסופו של דבר נעצרו 43 מהמפגינים ושתי צעירות פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, לאחר שנפגעו מסוסי הפרשים. במהלך העימותים אף השליכו המפגינים רימוני הלם ותאורה לעבר השוטרים, וכמה מהם ניסו להצית פח אשפה.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק