חבר הכנסת ניצן הורוביץ הודיע הבוקר על התמודדותו מול רון חולדאי בבחירות לראשות עיריית תל אביב יפו. הוא יתמודד מטעם סיעת מרצ, שתרוץ לצידו למועצת העירייה. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מציג לבוחרים גישה חדשה ורעננה שרואה קודם כל את התושב לפני הכל. אני בגישה של לקחת את המשאבים שיש בעיר הזאת ולעשות שירותים טובים יותר בתחומי החינוך, הדיור והתחבורה", אמר ח"כ הורוביץ והמועמד הטרי לראשות העיר בריאיון לערוץ החדשות.

"אני חושב שצריך לנצל את כל מה שיש בתל אביב כדי לשפר את חייהם של כמה שיותר אנשים. יש לי ניסיון כח"כ, כמחוקק, עיתונאי ומשפטן, וגם הודות לרקע שלי כפעיל חברתי-סביבתי", הוסיף חבר הכנסת ממרצ.

הורוביץ התייחס גם לבעיה המהותית ביותר שצפויה לעמוד לפתחו, במידה וייבחר לתפקיד - בעיית הפליטים וההזנחה בדרום תל אביב. "המצב בדרום הוא בלתי נסבל. דרום העיר הפך להיות החצר האחורית של כל מדינת ישראל. אני מכיר את הבעיות שם מהשטח. מכיר גם את נושא הפליטים והעובדים הזרים לעומקו. יש לי תוכנית מסודרת להחזרת הביטחון באזור", הצהיר.

עוד אמר הורוביץ כי בכוונתו להילחם באטימות ובביורוקרטיה שלטענתו קיימת בעירייה. "בתל אביב יש את המגוון האנושי שאני רוצה לשמור בעיר - ולכן צריך להעניק להם שירות טוב. יש דברים טובים בעיר הזו שגם ראש העיר הנוכחי עשה, אבל אחרי 15 שנה בתפקיד הגיע הזמן לרענן ולחדש ולשים דגשים על דברים שהוזנחו במשך שנים", סיכם הורוביץ.

מרצ התייצבה לצדו של הורוביץ: "סיכוי למהפך בעיר"

אתמול התייצבה מפלגתו של הורוביץ לצידו. "הנהלת מרצ אישרה את מועמדותו של ח"כ ניצן הורוביץ לראשות עיריית תל אביב מטעם מרצ", נכתב בהודעת הנהלת מרצ. יו"ר מרצ זהבה גלאון בירכה על החלטת ההנהלה ואמרה כי "צפוי מהפך בתל אביב".

יו"ר ההנהלה, ח"כ מיכל רוזין הוסיפה כי "ההתמודדות של הורוביץ היא נכונה בשבילו, בשביל מרצ ובשביל אזרחי תל אביב שרוצים הנהגה חדשה שמציעה חזון של עיר לכל תושביה".

מהאולפן לאולם המליאה, ח
מהאולפן לאולם המליאה, ח"כ הורוביץ | צילום: החדשות 2

ממערכת החדשות לחדרי הוועדות בכנסת

הורוביץ החל את דרכו הפוליטית בשנת 2008, כשהודיע על עזיבתו את תפקידו האחרון כעורך חדשות החוץ בערוץ 10. כבר אז נודע הורוביץ באג'נדה ליברלית וסביבתית. באולפן החדשות דיבר נחרצות על חשיבות המעבר ל"אנרגיה ירוקה" בד בבד עם הצורך הדחוף בניהול מו"מ פעיל מול הפלסטינים.

כחבר כנסת מטעם מרצ, עמד הורוביץ , הומוסקסואל מוצהר, בראש השדולה במאבק בהומופוביה ועמד מאחורי הצעות חוק רבות הנוגעות לתחומי דת ומדינה, רפורמות סביבתיות והגנה על בעלי חיים. בין השאר פעל להעברת הצעת חוק הנוגעת לחופש בחירה בין נישואים אזרחיים לנישואים דתיים‏, לחוק יסוד חופש הביטוי וההתאגדות, להצעת החוק לאיסור אפליית תלמידים, ואף לחוק להגנת הסופרים והספרות בישראל.