לקראת הדיונים על החלופה לחוק טל - מחאת המילואימניקים חוזרת. מאות בני אדם התכנסו הערב בגן הוורדים בירושלים לרגל הקמת "מאהל הפראיירים" בבירה, והם מקבלים תמיכה ממי שהיה חייל במשך הרבה שנים – הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי.

"זה צורך לאומי שכל אזרח במדינת ישראל ישרת או בצבא או בשירות אזרחי", אמר הערב אשכנזי לחדשות 2. "המציאות הקיימת היא לא צודקת וצריך לתקן אותה. כולם יכולים וצריכים לשרת בצה"ל. עוד כשהייתי רמטכ"ל קראתי לשירות לכולם, ואני חושב כך גם היום. זה לא עניין פוליטי, יש קונצנזוס בציבור שכולם צריכים לשרת. אני לא חושב שמי שמשרת הוא פראייר - אבל כולם צריכים לעשות את זה. אני הייתי רוצה לחיות במדינה שבה כל אזרח תורם את חובתו".

המילואימניקים, המיוצגים בידי תנועת "המחנה המשותף" ו"הפורום לשוויון בנטל", הציגו הערב הצעת חוק חדשה הקוראת לגיוס החרדים לצבא. יחד עם אשכנזי חתמו על עקרונות "חוק לשירות לכולם" גם יו"ר יד לבנים אלי בן שם, הרב יובל שרלו, השחקן שלמה וישינסקי, גאולה כהן, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים עפרי רביב, מנכ"לית עמותת אתגרים אל"מ במיל' דפנה הררי, יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל נאוה שוהם-סולן, נציג ארגון נכי צה"ל אל"מ במיל' דודו גלבוע, נציגת מועצת התלמידים הארצית ורבים נוספים.

בועז נול, יו"ר משותף של "המחנה המשותף" אמר כי "מחנה הפראיירים חוזר על מנת לממש התחייבות מפורשת של ראש הממשלה שהבטיח לחוקק את חוק שרות לכולם. יש הסכמה לאומית רחבה שכוללת את כל עם ישראל ודורשת שוויון בנטל. זהו מבחן המנהיגות האמיתי של רה"מ נתניהו וכלל הסיעות הציוניות בכנסת. הציבור הישראלי חייב להגיע במוצאי שבת למחנה הפראיירים בירושלים על מנת להבהיר לרה"מ שלא יצליח לחמוק מהתחייבויותיו. לנתניהו ולסיעות הציוניות בכנסת יש רוב ברור ומוצק להוביל לחוק שירות לכולם ואנו לא נוותר ונזכיר שמי מהפוליטיקאים שלא יתמוך בחוק שרות לכולם – הוא משתמט".

מירי בראון, יו"ר הפורום לשוויון בנטל, הוסיפה ואמרה כי  "אנו דורשים מראש הממשלה לגלות מנהיגות ולשנות לאלתר את העיוות רב השנים בסוגית הגיוס לצה"ל. על נתניהו לקחת לתשומת ליבו שאם עוד הפעם יתנהלו תרגילים פוליטיים על גבו של הציבור המשרת והתורם - הרי שהתוצאה תהיה דרמטית ויתכן שאף בלתי הפיכה לחברה הישראלית כולה. לכן, רגע לפני, אנו דורשים את השינוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק