"התמונות של הקורבנות היהודים והמראה הנורא הזה של מנהלי בית חב"ד שעטופים בטליתות הן מזעזעות ומחזירות אותנו לתמונות מההיסטוריה שקיווינו שלא יחזרו"- כך אמר ראש הממשלה אהוד אולמרט בפתח ישיבת הממשלה הבוקר בהתייחסו למתקפת הטרור במומבאי. "נראה ששנאת יהודים וישראלים היא גורם מדרבן למעשים נוראים אלה".

"התמונות של הקורבנות היהודים, במיוחד המראה הנורא של הגופות בבית חב"ד עטופים בטליתות שילדם זוחל לידם ונחלץ מהתופת הנוראה הזאת, תמונות מזעזעות שמחזירות אותנו אחרוה למעמד שאנחנו מתפללים שלא יחזרו על עצמם. אנחנו נפעל גם בשיתוף ממשלת הודו כדי להגן ככל האפשר על ישראלים ויהודיים רבים הנמצאים באזורים אלו והם זכאים לשהות שם בביטחון מוחלט בהתנהלות היומיומית שלהם".

ראש הממשלה אהוד אולמרט התייחס גם לשיתוף הפעולה עם הרשויות בהודו:"בכל הימים האחרונים, נמסר לי דיווח שוטף מגורמי הביטחון המודיעין שהיו מחוברים לכל האירועים שהיו שם והיו בקשרים הדוקים עם עמיתיהם מהודו", אמר אולמרט. "ככל שהמידע הלך והצטבר התגלתה תמונה קודרת וקשה יותר. לכל אורך הימים הללו היה תיאום ושיתוף פעולה. אני חייב לומר שהיה שיתוף פעולה הדוק בינינו לבן השלטונות ההודיים. וכמובן שהיה לנו עניין מיוחד לשמוע מה קורה עם המוסדות היהודיים שהיו חשופים להתקפות הארגונים הקיצוניים הללו".

אולמרט אמר כי אין ספק שההתקפות נועדו לפגוע גם ביהודים והדגיש כי להודים יש את היכולות להתמודד עם המצב. "ההתקפות הללו נועדו בין היתר לפגוע גם במכוון ובמתוכנן במוסדות יהודים כאלה. אנחנו במסגרת המגעים שהיו לנו עם השלטונות ההודיים הבהרנו שכל מידע או סיוע נקודתי שנתבקש נשמח לתת אותו. בשום שלב לא עמדה השאלה שישראל תצטרך או תרצה לבצע דברים שבכוחה של הממשלה ההודית ויכולות הצבא המיומן והחזק שלה יכולים לבצע לבד. אני מודה לממשלת הודו על שראתה לנכון לעדכן אותנו בכל מהלך האירועים.