עם טוש עבה בצבע כחול וכמה בריסטולים צבעוניים, הכינה אמש אביבה שליט, אמו של החייל החטוף גלעד שליט, את השלטים שאיתם התפרץ אמש בנה יואל וחברתו יערה לטקס יום העצמאות הממלכתי.

"בשביל גלעד נעשה הכל, מה שצריך. כרגע המעשים שלהם הם רק מילים שעפות ברוח", אמרה אביבה לחדשות 2, שעות לפני ההתפרצות הדרמטית והבלתי צפויה. "לא חשבנו שנגיע ליום זיכרון חמישי בלעדיו". הכתבה ובה התיעוד המלא, תשודר הערב במהדורה המרכזית ב-20:00.

אמש, במהלך אחד הנאומים של מדליקי המשואה, התפרצו יערה ויואל לרחבה כשהם אוחזים בשלטים וצועקים "גלעד עדיין חי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

המאבק עולה מדרגה

_OBJ"אנחנו שמחים שעשינו את זה, נמשיך במאבק עד שגלעד יחזור הביתה", אמר יואל שליט לאחר ההתפרצות לחדשות 2. "אי אפשר שהטקסים האלה יהיו רק מילים על ערבות הדדית, צריך גם מעשים, הגיע הזמן להעלות מדרגה במאבק". יואל הוסיף ואמר כי הם אומנם ציפו להתנגדות, אבל לא לכזו רמה של אלימות קשה שהופעלה עליהם כאשר הם התפרצו לרחבה. עם זאת, יואל מגלה כי חלק מהמאבטחים ציינו בפניו כי הם תומכים במהלך בו נקט ואמרו לו "כל הכבוד".

לאחר שהוצאו בכוח מן המתחם אפשרו המאבטחים ליואל וליערה לחזור כדי לקחת את תיקיהם והם ניצלו זאת לשוב ולקרוא לעבר הפוליטיקאים שישבו בקהל כי אין הם עושים דבר למען שחרורו של גלעד. אחרי חקירה קצרה שוחררו השניים וכעת, כשהם עושים דרכם למקום מנוחה, הם מביעים סיפוק על אקט המחאה שעוד יהדהד בציבור זמן רב.

דקות לפני האירוע הקדיש יו"ר הכנסת ראובן ריבלין את המשואה שהדליק לנעדרי ושבויי צה"ל. "אני מדליק משואה זו לכבוד החייל גלעד שליט ולכבוד נעדרי צה"ל רון ארד, זכריה באומל, יהודה כץ, צבי פלדמן, גיא חבר ומג'די חלבי, אשר יצאו בשליחותנו וטרם שבו ממשימתם", אמר יו"ר הכנסת. מוקדם יותר הערב אמר נועם שליט, אביו של גלעד, כי "אנחנו לא חוגגים את יום העצמאות. אנחנו במאהל ביום העצמאות כדי למנוע יום זיכרון נוסף".