אחרי שח"כ מירי רגב גורשה בצעקות מ"מחאת האוהלים" בתל אביב, הותקף היום בצעקות המועמד לראשות העבודה עמרם מצנע, שהגיע לאוהלים שהוקמו בבאר שבע.

"לך מפה, אתם כולכם גנבים, שקרנים וגנבים", צעקו לעברו. "אתה שקרן, תקום ותלך. לא רוצים פוליטיקה במאבק. אתה מושחת כמו כולם, תלך מכאן".

חלק מהנוכחים במקום דווקא ניסו להרגיע את הרוחות, כשאמרו: "תנו לו לדבר" ו-"למה לסתום פיות?". אחת הנשים התפרצה עליו בצעקות: "אני כתבתי לכם מכתב אישי, עם 10 ילדים, פניתי לעזרה, אתם מסננים, לא עונים, לא בטלפונים ולא במכתבים".

כשמצנע המשיך לשבת במקומו בשקט צעקה לעברו, "תענה!".

בשיא המחאה: נתניהו הפיל את חוק "דיור בר השגה" 

בשיאה של מחאת האוהלים ובזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו מבטיח "הפתעות" לזוגות הצעירים המשוועים לדירה, הפילה היום הקואליציה הצעה להכניס קידום דיור בר השגה בהצעת החוק לתכנון ובניה, במסגרת רפורמת הנדל"ן של נתניהו. שר השיכון אריאל אטיאס היה בין המתנגדים להצעה של ח"כ שלמה מולה (קדימה), כמו גם נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ שנכחו בעצמם בהצבעה.

נתניהו יצא מאולם המליאה מיד לאחר ששטייניץ הצביע נגד ההצעה. בתום ההצבעה נודע כי 48 חברי כנסת התנגדו להצעה ו-40 תמכו, מה שהביא להפלתה. הצעת התיקון כללה הסמכת ועדות מקומיות לבצע הפקעה במטרה לייעד את השטחים המופקעים לצרכי דיור בר השגה, וכן להסמיך את העיריות להקצות קרקעות או מבנים לצרכי דיור בר השגה.

שר הפנים אלי ישי אמר לח"כ מולה במהלך ההצבעה: "משוך את החוק כי אני מעביר לך אותו בשבוע הבא בוועדת שרים לחקיקה". מולה סירב לבקשת ישי, ולאחר מכן אמר ישי: "ש"ס תקדם כל דבר לקראת פתרון משבר הנדל"ן. חבל שבקדימה רצו אחרי כותרות ומתעלמים מהציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק