ברחבי הארץ נערכות היום בחירות מקדימות לבחירות יו"ר מפלגת הליכוד. בשעה 10:00 נפתחו הקלפיות, והן תהיינה פתוחות עד השעה 22:00 בערב. למרות שניצחונו של יו"ר המפלגה המכהן, ראש הממשלה בנימין נתניהו, מובטח, נראה שהוא מודאג מהתמיכה לה זוכה יריבו - משה פייגלין, ראש חטיבת "מנהיגות יהודית" בליכוד. נכון לשעה 14:00 אחוזי ההצבעה נמוכים, כ-14% מבעלי זכות ההצבעה בלבד הצביעו.

לקראת חצות יפורסמו התוצאות הרשמיות, כשההערכה היא שנתניהו יגרוף קרוב ל-80% מקולות הבוחרים במרכז. כל תוצאה אחרת, אומרים בקרבת ראש הממשלה, תיחשב בעינו לכישלון.

נתניהו הצביע זמן קצר אחרי השעה 10:00 בקלפי המוצבת בבנייני האומה, בעוד שפייגלין הצביע באולם בית הספר רימון בקלפי בגינות שומרון. "בואו להצביע כדי שנמשיך להוביל את הליכוד בדרך שלנו", אמר נתניהו עם הגיעו לקלפי.

ראש הממשלה מאחורי הפרגוד, הבוקר (צילום: חדשות 2)
ראש הממשלה מאחורי הפרגוד, הבוקר | צילום: חדשות 2

"אם אנשים יהיו שאננים, יישארו בבית ויגידו שבכל מקרה התוצאה ידועה - הדבר לא יביא לביטוי דעת הרוב המכריע של הליכוד. אני מבקשים מהמתפקדים לקום, לעשות מעשה ולבוא להצביע כפי שהם מאמינים. מי שתומך בדרכה של הנהגת הליכוד שיגיע לקלפי", דברי יושב ראש הליכוד המכהן.

פייגלין עצמו אמר היום כשהגיע לבנייני האומה: "הבחירות היום הן בחירות על דרכו של הליכוד, דרכו של הרוב היהודי הגדול במדינת ישראל, דרכה של מדינת ישראל. השאלה שעומדת על הפרק בפני כל הליכודניקים היא מה הכיוון אליהם הם רוצים שמדינת ישראל תתקדם אליו. האם תהיה לנו מדינה יהודית שמעצימה את ערכי היהדות שבגינם חזרנו ובנינו את הארץ הזאת?".

לאחר מכן תקף פייגלין: "המחנה הלאומי, הליכוד, נגרר מזה כ-20 שנה עמוק-עמוק אחר השמאל, אחר דרכו של אהוד ברק, דרך הנסיגות לחרפתנו. מסרנו חבלי ארץ ובנינו מדינת טרור בדרום. אסור לנו לחזור על אותה הטעות ולבנות מדינת טרור נוספת על גבול כפ"ס. כל מי שחפץ בערכים האמיתיים של המחנה הלאומי, של הליכוד האמיתי כפי שהיה וכפי שיהיה בעזרת השם, בשלמותה של המדינה היהודית - שיצביע עבורי".

בשעה 17:00 ייכנס נתניהו תדרוך עיתונאים על מנת להפציר במצביעי הליכוד שעדיין לא בחרו - לעשות כן. בלשכת נתניהו נרשם לחץ גדול בעקבות אחוזי ההצבעה הנמוכים, הנובעים גם מתקלות בקלפיות שלא נפתחו בזמן.

"אני הוא מה שהליכוד רוצה להיות"

מתנדנד ברשימה. פייגלין (צילום: חדשות 2)
פייגלין בבנייני האומה, היום | צילום: חדשות 2

כ-125 אלף מתפקדים בעלי זכות בחירה יצביעו ב-502 קלפיות הפרוסות ב-154 אתרי הצבעה ברחבי הארץ. חברי הליכוד יבחרו לא רק את ראש מפלגתם, אלא גם את הרכב מרכז המפלגה ומועצות הסניפים.

בימים האחרונים מודאג נתניהו מאחוז ההצבעה הנמוך, שעלול לצמצם את הפער בינו לבין פייגלין. אתמול שלח נתניהו הודעה מוקלטת בעניין לכלל בוחרי הליכוד, בה הוא מדגיש את הצורך לבוא ולהצביע. בהקלטה אמר: "אני מבקש מכם לבוא ולהצביע עבורי. אם תישארו בבית מתוך הנחה שאני אנצח בלאו הכי אז אחרים יבואו, יקבלו מאה אחוז מהאנשים שלהם, וזה לא ישקף את הדרך של הליכוד".

"מה שאני מוביל זה בדיוק מה שהליכוד רוצה להיות", אמר היום פייגלין בראיון לערוץ החדשות. "אין לי טענה נגד נתניהו. אני חושב שחסרה אג'נדה יהודית לאומית בליכוד. אני מתמודד כי אם לא תהיה לנו מדינה יהודית - לא תהיה לנו מדינה בכלל. אני אפעל יחד עם נתניהו, בסופו של דבר אנחנו מפלגה אחת. הדרך שלי היא שתנצח בסופו של דבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק