גם ראש הממשלה סובל מפגעי החורף: נסיעתו ההיסטורית של רה"מ נתניהו וחלק משריו לגרמניה, שתוכננה למחר, בוטלה בשל מחלתו של נתניהו. נתניהו היה אמור לערוך בברלין ישיבת ממשלה מיוחדת, משותפת עם ממשלת גרמניה.

מלשכת רה"מ נמסר כי "נתניהו חש הערב שלא בטוב. בבדיקה של רופאו, ד"ר צבי הרמן, אובחנו דלקת ויראלית וחום קל.  ד"ר ברקוביץ' המליץ לרה"מ על מנוחה בביתו. בהתייעצות של לשכת רה"מ עם לשכת קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, הוחלט לפני שעה קלה לדחות את המפגש המשותף בין שתי הממשלות לחודש ינואר הקרוב".

עלות הביטול: מאות אלפי שקלים

מוקדם יותר הערב נאם ראש הממשלה בכנס אילת לעיתונות, ונראה בריא לחלוטין. לשכת רה"מ הבהירה בתגובה לפניות מכלי התקשורת, כי לביטול הנסיעה לגרמניה אין כל קשר למגעים המתקדמים בדרך לעסקה לשחרור גלעד שליט.

לשכת רה"מ הציעה ללשכת הקנצלרית מרקל שאת המשלחת יוביל - במקום נתניהו - המשנה לראש הממשלה משה יעלון, אך הקנצלרית אמרה שהיא מעדיפה שהביקור יידחה לחודש ינואר – וזו ההחלטה שהתקבלה. עלות הביטול נאמדת בכמה מאות אלפי שקלים - סכום שהוצא על שיגור משלחת מקדימה, הערכות ביטחונית והזמנת מטוס ארקיע שהמתין לטיסה.

לפני חודש וחצי: דלקת בעין

זו לא הפעם הראשונה שבריאותו של ראש הממשלה גורמת לשינויים בלוח הזמנים של לשכתו. לפני כחודש וחצי איחר נתניהו במפתיע להגיע ללשכתו, מה שגרר שמועות מסוגים שונים.

רק לאחר כמה שעות, הוציאה לשכת רה"מ הודעה רשמית לפיה נתניהו סבל מדלקת קלה בעין, ולכן הגיע לבדיקה בבית החולים הדסה עין-כרם במקום ללשכתו. בתום הבדיקה אמרו הרופאים לראש הממשלה כי הוא יכול לחזור למשרד ליום עבודה רגיל.

הווידאופדיה: בנימין נתניהו