"נמשיך להכות בחמאס - עד שנהיה בטוחים שהשקט חוזר": במסיבת עיתונאים שערך הערב (ו') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הוא התייחס להתפתחויות האחרונות של מבצע "צוק איתן" והבהיר כי פעולות צה"ל ברצועת עזה יימשכו - עד להשבת השקט לערי ויישובי ישראל. את דבריו של נתניהו העברנו בשידור ישיר באתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא אתן לאזרחי ישראל לחיות במציאות הזו. שום לחץ בינלאומי לא ימנע מאיתנו לפעול בכל הכוח נגד ארגון טרור שקורא להשמידנו", אמר נתניהו בפתח מסיבת העיתונאים והוסיף: "עד כה פגענו בלמעלה מאלף מטרות של החמאס, הג'יהאד והארגונים האחרים. קצב הפגיעות במבצע הזה הוא כפול מקצב הפגיעות בעמוד ענן. המהלומה הצבאית תימשך עד שנהיה בטוחים שהשקט חוזר לאזרחי ישראל".

אודות האפשרות לפיה צה"ל ייצא לפעולה קרקעית בשטח רצועת עזה השיב ראש הממשלה: "אנחנו שוקלים את כל האפשרויות ונערכים לכל האפשרויות - כך הנחיתי את צה"ל. השיקול העליון הוא להשיב את השקט לכל האזרחים ולכל הערים. נעשה מה שצריך כדי להשיג את היעד הזה. 5 מיליון אזרחים נמצאים תחת מתקפה, וכשהחמאס נלחם בנו - אנחנו נלחמים בו".

נתניהו הוסיף כי מאז שהחל המבצע, הוא שוחח עם שורת מנהיגים ברחבי העולם - בהם גם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וקנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. נתנהיו אמר כי כולם הביעו רצון לסייע בהגנתה של ישראל. "שום לחץ בינלאומי לא ימנע מאיתנו לפעול בכל הכוח נגד ארגון טרור שקורא להשמידנו", הבהיר ראש הממשלה.

כשנשאל האם ישראל נענית להצעות התיווך להשגת רגיעה, הבהיר ראש הממשלה: "יש הרבה רצון טוב לתווך, אבל המערכה הזו תסתיים רק כשהמטרות יושגו. כרגע אנו נמצאים במאבק שמטרתו להפסיק את ההתקפות. נמשיך להכות בחמאס - והיד עוד נטויה".

הירי נמשך, סוללה נוספת של כיפת ברזל תוצב בשטח

במהלך היום נמשך שיגור הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. מערכת כיפת ברזל יירטה שיגורים רבים לחלקים נרחבים בארץ. הבוקר, פגעה רקטה בתחנת דלק באשדוד וגרמה להתלקחות מכלית שנשאה חומרים דליקים. במקרה אדם נכה שפונה במצב קשה לבית החולים, לאחר שלא הצליח לעזוב את מכוניתו ברגע ההפגזה. לאורך היום נמשך השיגור לעבר יישובי עוטף עזה ואף לערי גוש דן.

כיפת ברזל, חוד חנית בלחימה האוטומטית (צילום: חדשות 2)
כיפת ברזל נוספת תוצב בקרוב | צילום: חדשות 2

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שוחח היום עם ראשי רפא"ל והתעשייה האווירית, שפיתחו את מערכת כיפת ברזל - והורה להם להמשיך ולייצר מערכות נוספות כדי להכניסן לשימוש כבר במהלך המבצע. בינתיים פועלות 7 סוללות כיפות ברזל המיירטות רקטות רבות המשוגרות לעבר ישראל.

"מדובר בהישגים יוצאי דופן של המערך, אשר בראש ובראשונה מצילים חיים, מעניקים לנו אפשרויות רחבות בניהול המערכה מול חמאס ומהווים מסר למדינות וארגונים שסביבנו, אשר אוגרים כמויות אדירות של טילים ורקטות. הביצועים של מערך כיפת ברזל הם מרשימים ובעלי משמעות אסטרטגית עבור מדינת ישראל, ביטחונה וביטחון אזרחיה", אמר השר יעלון, שביקש להודות לראשי רפא"ל והתעשייה האווירית על עבודתם.  

 "עזה הולכת ושוקעת"

הרמטכ"ל בני גנץ התייחס אף הוא הבוקר להתקדמות הלחימה במבצע "צוק איתן". בדברים שאמר לתקשורת במהלך ביקור בבסיס האימונים שלח חטיבת הצנחנים הדגיש: "עזה הולכת ושוקעת לאסונה. הפעילות ההתקפית מהאוויר מצוינת ויש מודיעין שעובד. יש לנו מה לתקוף ונעצים התקיפה. טרם בא הקץ לכושר ההתקפי שלנו, הם מביניפם שעשו טעות גדולה".

"מכילים את הכאב ודבקים בנחישות", הרמטכ"ל (צילום: דובר צה"ל)
רא"ל גנץ, ארכיון | צילום: דובר צה"ל

לדבריו, הם צריכים לבחור אם עזה הולכת לרגיעה או לקטסטרופה ביטחונית: "המבצע הזה מביא תוצאות. בעזה עשו שגיאה בהחלטה לפעול ולנסות לפגוע בנו. עכשיו הם מבינים כי זאת הייתה טעות. אנחנו נמשיך במשימה כל עוד לא יאמר לנו אחרת. אנחנו גם מוכנים להרחיב אותו ככל שיידרש".