"מנסים להרוס את שמי הטוב". ארכיון (צילום: חדשות 2)
"מנסים להרוס את שמי הטוב". ארכיון | צילום: חדשות 2

בשבועות האחרונים מתנהלת במשרד ראש הממשלה חקירה פנימית נגד מנהל בכיר באגף לביקורת המדינה במשרד - כך פורסם בעיתון "ידיעות אחרונות". על פי החשד, הוא השפיל עובדים, היו לו התפרצויות זעם וכן הוא ביצע מינויים של אנשים ללא כישורים מתאימים וללא תואר אקדמי . מהחשדות עולה כי בעת שניסתה אחת מעובדות המשרד להתלונן נגדו, הוא ניסה לפטר אותה בטענה ש"בגדה בו".

החקירה החלה לפני שבועות ספורים, כאשר עובדת באגף לביקורת המדינה התלוננה באוזני מנכ"ל אחד ממשרדי הממשלה האחרים על ההתנהלות הלא תקינה לטענתה באגף בו היא עובדת, ועל יחסו המשפיל והמפלה, לכאורה, של הבכיר כלפי עובדים מסויימים הכפופים לו. במהלך ישיבה שהתקיימה כמה ימים לאחר מכן - החליט אותו מנכ"ל לעמת את הבכיר עם התלונה. בתגובה, הגיב המנהל בזעם ודרש לפטר מיד את העובדת.

בעקבות המקרה, החליטו עובדים נוספים לגבות את העובדת והגישו תלונות נוספות נגד אותו בכיר. מבקרת הפנים של משרד ראש הממשלה הורתה שאין לפגוע בעובדת בשום צורה, וכיום היא ממשיכה בתפקידה כרגיל. מקורות במשרד ראש הממשלה מסרו כי בשבועות אחרונים התנהלו מגעים בניסיון להשתיק את החקירה, מכיוון שמדובר באדם לו השפעה רבה וכי הנהלת המשרד מגבה אותו מפני שמתוקף תפקידו - הוא חשוף למידע רב ומשמעותי.

אתמול דחה הבכיר מכל וכל את הטענות נגדו וטען כי מדובר בעלילה שווא שאין לה כל בסיס. "העובדת שהתלוננה נגדי והוציאה את דיבתי בפני המנכ"ל הצהירה בקול שתחסל אותי ותמרר את חיי", ציין המנהל. "קבוצה של עובדים מנסה לחסל אותי בגלל שאני עושה סדר באגף אחרי שנים של ליקויים. הם מנסים להרוס את שמי הטוב, ואני לא אתן להם. אני עושה כאן עבודה נאמנה, ויעדו על כך מכתבי התודה שקיבלתי מראש הממשלה. כל חיי רק עזרתי לעובדים, ועכשיו הם נגדי".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "אכן מתנהלת בדיקה של תהליכי העבודה ויחסי האנוש באגף לביקורת המדינה. הבדיקרה נמשכת פרק זמן המקובל במקרים מסוג זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק