התפתחות נוספת בפרשת ההטרדה לכאורה של ראש הסגל בלשכת רה"מ נתן אשל: מפרטים חדשים שהתגלו, עולה כי שלושת הבכירים שהתלוננו על ההתנהגות הלא הראויה של אשל - המזכיר הצבאי לוקר, הדובר יועז הנדל ומזכיר הממשלה צבאי האוזר, לא סיפרו לראש הממשלה על חשדותיהם.

השלושה, בעצה אחת, החליטו לפנות היישר ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולא לעדכן את נתניהו בחשדותיהם על מנת שלא לגרור אותו לשיבוש הליכי חקירה. במקביל, התברר כי על אף שהמידע הראשוני שנבדק על ידי נציבות שירות המדינה לא אומת ובחלקו הופרך, המשיכו השלושה להתעקש על בדיקת העניין לעומק. פרטי המקרה נודעו לשלושת הבכירים כבר לפני חודשים ארוכים, אך בשל רגישות הנושא - מאז ועד התפוצצות הפרשה הם התחבטו בשאלה כיצד עליהם לפעול לנוכח המידע שהגיע לאוזניהם.

היועמ"ש לא פתח בחקירה, אחד הבכירים ניסה להדליף הפרשה

אשל צפוי להעיד בשבוע הבא (צילום: חדשות 2)
נתן אשל, ראש לשכת רה"מ | צילום: חדשות 2

בסופו של דבר, העבירו הבכירים את פרטי התלונה נגד אשל לוינשטיין תוך שביקשו ממנו להורות לפתוח בחקירת הפרשה. אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה החליט שלא לפתוח בחקירה אלא להעביר את הנושא לבדיקת נציבות שירות המדינה, הביעו חלק מבין בכירי הלשכה אכזבה. חד מבין הבכירים אף ניסה להעלות את הנושא לכותרות באמצעות הדלפת פרטי המקרה לאחד העיתונים, אך ניסיונו לא צלח.

ממשרד המשפטים נמסר כי "הבדיקה הראשונית בנציבות שירות המדינה עליה הורה היועץ בענינו של אשל טרם הושלמה, והיא נעשית בליווי ועדכון של משרדנו. אין בכוונתנו למסור פרטים אודות הדרך בה הגיע המידע העוסק בחשדות הנבדקים כעת בלשכת רה"מ לידיעת היועץ המשפטי לממשלה. עם זאת, נבקש להבהיר כי בנסיבות הענין, מצופה היה ממי שהמידע הגיע לידיו במסגרת תפקידו להעבירו לידיעת ולבדיקת הגורמים המוסמכים, לצורך בחינת המידע ובדיקה אם יש בו ממש".

וצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק