את הסערה במליאת הכנסת ייקח לנו עוד הרבה זמן לשכוח: לפני כשלושה שבועות, זמן קצר לאחר אירועי המשט לעזה, ניסתה ח"כ חנין זועבי לנאום ללא הצלחה, שעה שהח"כים התפרעו וקראו לעברה קריאות גנאי.

ליד דוכן הנואמים התפתחה מהומה של ממש כשח"כ ג'מאל זחאלקה מבל"ד התקרב לאזור כדי לאפשר לח"כ זועבי לנאום, ואז, לטענתו, קיבל "שתי מכות בגב" מח"כית אחרת, יוליה שמאלוב-ברקוביץ'.

את התקרית הזו מבקש היום ח"כ זחאלקה מוועדת האתיקה של הכנסת לחקור. בתלונה שהגיש לוועדה, בראשותה של ח"כ שלי יחימוביץ' (קדימה) נכתב כי: "בתוך כל ההמולה הרגשתי שמישהו נתן לי שתי מכות בגב. כשהסתובבתי ראיתי שזו ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ'", כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

"הח"כית המכה": הוא דרך לי על הרגל

"בהקלטות של ערוץ הכנסת רואים בבירור כי היא אכן נתנה לי שני אגרופים בגב", כותב זחאלקה בתלונה. ואמנם, מבט מהיר בסרטון הווידאו מאותו יום מראה שהיה מגע פיזי בין השניים - אם כי לא ברור מה חוזקו של אותו "אגרוף".

זחאלקה מוסיף כי "להתנהגות זו אין כל תקדים בכנסת. ח"כ שמשתמש באלימות פיזית נגד ח"כ אחר - מדובר בחציית כל הגבולות ובמעשה בריוני".

הח"כית מצידה טוענת שהיא בכלל רצתה רק להזיז את זחאלקה, פשוט כי הוא דרך לה על הרגל בחוזקה. "הוא דרך לי בפראות על הרגל, זה נעשה בזווית שלצערי המצלמה לא יכלה לקלוט", אמרה שמאלוב-ברקוביץ' ל"ידיעות".

"הזזתי אותו במעט כדי להיחלץ. זחאלקה חייב ללמוד שלא דורכים לי על היבלות. אני גאה ששמי עולה בנסיבות אלה בוועדת האתיקה", סיכמה הח"כית שתיאלץ לספק את ההסברים גם בפני חברי הוועדה.

רוצים לקבל סיפורים נוספים מהכנסת? - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק