גם מחוץ למליאת הכנסת, מוצאים על מה להתווכח: לקראת טיול הגיבוש לחברי הקואליציה שייערך בסוף השבוע, החלו מאבקים בין חברי הכנסת והשרים לגבי פרטים שונים ומשונים במהלך השהות בעיר צפת. העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי נושאי המחלוקת לקראת הטיול הם כשרות, הזכות לקבל חדרים עם נוף וכן הזכות לשבת ליד ראש הממשלה רעייתו במהלך הטיול.

על פי הדיווח, חברי סיעת ש"ס התנו את הגעתם לאירוע רק אם יובטח להם שהאוכל ישא את חותמת הכשרות של "בד"צ בית יוסף". לאחר שקיבלו את מבוקשם, זעמו חברי הכנסת מיהדות התורה, משום שהכשרות עליה הם מקפידים היא בכלל "בד"צ העדה החרדית" והחליטו להחרים את האירוע. אפילו משהובטח להם כי כל אחד יקבל ארוחה עם הכשר לבקשתו, לא פג העלבון והם החליטו להחרים את האירוע בכל זאת.

סלע מחלוקת נוסף הוא הזכות לשבת ליד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה בשולחן, במהלך הארוחות וההפעלות השונות הצפויות לחברי הקואליציה. בשולחן המיוחס אגב, יש מקום רק לשישה זוגות. וכמובן, כל חברי הכנסת והממשלה המשתתפים רוצים חדר עם נוף - אך בעניין הזה קצת קשה יותר לענות על מבוקשם. זאת, בשל העובדה שמדובר באורחים הזקוקים לאבטחה כבדה. מי שאחראי על מיקום הסדרי הלינה הוא השב"כ והוא פועל מתוך שיקולים ביטחוניים.

בתכנית האמנותית: אבשלום קור וקובי אריאלי

התכנית האמנותית של אנשי הקואליציה תכלול הופעת כלייזמרים, מופע דונה גרציה ובהמשך, בשבת בבוקר, הם יהנו מטיול רגלי ברובע העתיק של צפת שבמהלכו יבקרו בבתי הכנסת העתיקים וייצפו בשחזור קרבות תש"ח. הכל, כמובן, יהיה במרחק הליכה מהמלון - כדי להקפיד שלא לחלל את השבת.

בין לבין, כוללת התכנית האומנותית גם הרצאה של הלשונאי הנודע ד"ר אבשלום קור, ופרט לו ינעים את זמנם של השרים וחברי הכנסת מסיעות הקואליציה גם העיתונאי קובי אריאלי. המטרה, כאמור, היא לערוך גיבוש בקרב חברי הקוליאציה ובני/בנות הזוג - וגם לחזק את העיר צפת - שמדורגת נמוך מאוד מבחינה סוציו-אקונומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק