שר החוץ לא מתרשם במיוחד מהנזיפות של נתניהו על דיבורים מיותרים של השרים, קורא להגיע להכרעה ולהכניע את החמאס - והצהיר שאין בכוונתו להתפטר ולפרק את הממשלה: כבר בתחילת הריאיון, קרא שר החוץ וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, להגיע להכרעה ברורה מול ארגון חמאס בעזה: "היעד האסטרטגי שלנו כמדינה זה הכרעה או הכנעה של חמאס. הכרעה פירושה שהחמאס מרים דגל לבן ומתחנן להפסקת אש בלי התניות ודרישות. הכנעה פירושה כשלחמאס אין יכולת לירות טילים, לא לייצר יותר טילים ולא לשקם את המנהרות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חבר הקבינט ליברמן התייחס גם למחלוקות הקיימות בפורום השרים הבכיר - עליהן מדווח ללא הרף מאז החל המבצע: "מדברים על הסתה או על מלחמת התשה. בנט ולבני אומרים שאסור לדבר עם חמאס ושיש ליצור מציאות חד צדדית. אני לא מאמין בחד צדדי, ראינו איך זה נגמר אחרי ההתנתקות. צריך לחתור ליעד אסטרטגי שפירושו הכרעה - במיוחד אחרי שהחמאס דחה את ההצעות המצריות".

"אבו מאזן מסית נגד ישראל, פתאום הוא קרש הצלה?"

ליברמן לא חסך את שבטו גם מיושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שנתפס כמעין מתווך בין ישראל לחמאס בשבועות האחרונים: "אבו מאזן נכשל ברצועת עזה ואיבד אותה לחמאס, הוא לא סיפק את הסחורה אז ולא מסוגל לעשות את זה גם היום. בעוד שחמאס מתמקד בפעולות טרור, אבו מאזן הוביל קו מיליטנטי ומסית מגד מדינת ישראל".

צפו בסיפורים המעניינים של 15.1 לאורך השנים (צילום: רויטרס, חדשות)
"אבו מאזן מוביל קו מסית נגד ישראל" | צילום: רויטרס, חדשותבהקשר זה, ביקר ליברמן את התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו, שבתחילה קרא לעולם שלא להכיר בשום אופן בממשלת האחדות שהקים אבו מאזן עם חמאס וכעת חותר לפתרון ההסלמה בתיווכו של אותו אבו מאזן: "כשאבו מאזן הקים ממשלה עם חמאס, נתניהו דרש שלא להכיר בה, אז פתאום אבו מאזן הוא קרש הצלה? זה לא מסתדר".

"במזרח התיכון אי אפשר להתנהג כמו לפלף"

שר החוץ נשאל איך ייתכן ששר שאמור לייצג את מדיניותה של הממשלה לא פועל באופן הזה - ומשמיע אמירות המנוגדות למדיניות והשיב כי לדעתו, הממשלה כלל לא גיבשה מדיניות ברורה: "אני ושרים אחרים מציגים את עמדותינו והוויכוח שמתנהל ברמה הפוליטית הוא לגיטימי. אני לא יודע מה הקו של הממשלה, אין קו אחד ברור. עם זאת, אני מכבד את ראש הממשלה ואנחנו שומרים על יחסי עבודה קורקטיים".

חלוקים - אבל שומרים על "יחסים קורקטיים" (צילום: חדשות 2)
חלוקים - אבל שומרים על "יחסים קורקטיים" | צילום: חדשות 2"הקבינט חייב לקבל החלטות ברורות ונחושות, יש בו חילוקי דעות. אני לא מתכוון להתפטר ולפרק את הקואליציה, צריך להגיע להכרעה ברורה ואנחנו קרובים לזה", הוסיף שר החוץ. "כשזו תתקבל - אני אקבל אותה, וגם האחרים".

ליברמן הוסיף ואמר כי הוא אינו שולל הסדר מדיני - אך לדבריו, הסדר כזה חייב להיות הסדר כולל שיכלול את הפלסטינים, ערביי ישראל ומדינות ערב: "ההסדר צריך להיות בחבילה אחת. אני נגד להיות פראייר, במזרח התיכון אתה לא יכול להתנהג כמו לפלף".