בבחירות האלה פרס מנצח - ובענק: 5 חודשים לפני בחירת הנשיא העשירי של מדינת ישראל בידי חברי הכנסת, הציבור מביע תמיכה גורפת דווקא במי שאמור לפנות את כסאו לאדם אחר שאמור להחליפו כנשיא הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מסקר מיוחד של חדשות 2 וד"ר מינה צמח עולה כי לו דבר הבחירה היה תלוי בעם ישראל, נשיא המדינה שמעון פרס היה נשאר בתפקידו גם בשנים הבאות.

לא פחות מ-63 אחוזים מהציבור הביעו תמיכה בהארכת כהונתו של פרס, שמכהן כנשיא מאז יולי 2007, ב-3 שנים נוספות. זאת לעומת 28% שמתנגדים להארכת הכהונה.

רוב גדול להארכת כהונת פרס (צילום: חדשות 2)
רוב גדול להארכת כהונת פרס | צילום: חדשות 2

אלא שנראה שרצון הציבור בדבר הארכת כהונת הנשיא פרס ככל הנראה לא צפוי להתממש - זאת לאור כך שפרס בן ה-90 הודיע בעבר שהוא אינו מתכוון לפעול להארכת כהונתו בבית הנשיא וכי יפנה את מקומו לנשיא הבא עם תום הקדנציה בת 7 השנים בקיץ הקרוב.

הציבור תומך ברובי ריבלין לתפקיד
הציבור תומך ברובי ריבלין לתפקיד | צילום:

אחרי פרס: הציבור מעדיף את רובי ריבלין כנשיא הבא

ואם כהונת הנשיא המכהן פרס לא תוארך - את מי יעדיף הציבור לראות במקומו כנשיא? על פי הסקר ניצב במקום הראשון - ובפער ניכר מהמועמדים שהוזכרו כמועמדים אפשריים לתפקיד - יו"ר הכנסת לשעבר, חבר הכנסת ראובן רובי ריבלין (הליכוד ביתנו) עם 27% תמיכה.

אין תמונה
אם לא פרס, אז הנשיא ריבלין?

אחריו, נמצא ותיק חברי הכנסת ח"כ בנימין פואד בן-אליעזר (העבודה) עם 16%. השר סילבן שלום, אף הוא מהליכוד ביתנו, ששמו הוזכר כמועמד אך שהוא עצמו הודיע שהוא אינו מועמד לתפקיד, זוכה ל-13% תמיכה.

מאחור משתרכים יו"ר הסוכנות היהודית, השר והח"כ לשעבר נתן שרנסקי עם 9% ואחרונה - יושבת ראש הכנסת לשעבר מטעם מפלגת קדימה דליה איציק - עם 5% תמיכה בלבד.