אחרי שבוע של פסח ומצות - הארץ נמלאה אמש עשרות אירועים נוטפי דבש ומופלטות. לצד החוגגים היו כמבון גם רבים מהפוליטיקאים - שרים וחברי כנסת שהתארחו אצל משפחות ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה השתתפו במימונה באור עקיבא. נתניהו התבטא בנושא המדיני במהלך החגיגות ואמר כי "כאשר הפלסטינים ירצו שלום - שידברו איתנו". נשיא המדינה שמעון פרס הגיע לחגיגות של פדרציית יהודי מרוקו ומשם המשיך למימונה בביתו של יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי.

גם המועמדים לנשיאות לא נחו: ח"כ בנימין בן אליעזר סעד בבית משפחת פרס בבית שמש, ח"כ רובי ריבלין הגיע לרחובות. שר הפנים גדעון סער, כבכל שנה, התארח בבית משפחת בוסקילה באשקלון. שר הביטחון משה יעלון, שר התקשורת גלעד ארדן, שר התחבורה ישראל כץ ושרת התרבות והספורט לימור לבנת הגיעו למימונה בלוד בהשתתפות ראש העיר יאיר רביבו. השרים יעלון ולבנת חגגו גם ביבנה אצל משפחת איטח.

השר בן אליעזר במימונה
השר בן אליעזר במימונה | צילום:

שר החוץ אביגדור ליברמן התארח אצל משפחת סוויסה בפסגת זאב בירושלים, וייצג את מפלגת ישראל ביתנו - השרים אהרונוביץ' ושמיר לא הגיעו. את מפלגת "יש עתיד" ייצגו בחגיגות שר הרווחה מאיר כהן וסגן שר האוצר מיקי לוי, שכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "החגיגה הזו כבר מזמן לא שייכת רק לעדה אחת". השרים לפיד, גרמן ופירון לא השתתפו בחגיגות העדה המרוקאית.

שר הכלכלה נפתלי בנט השתתף במימונה ביבנה אצל משפחת מלכה. אבי המשפחה, הרב אוריאל מלכה, נספה באסון הכרמל. שרת המשפטים ציפי לבני הגיעה גם היא לחגיגות מימונה בשכונת מגוריה. 

יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג הפתיע את שולמית מקס מאשקלון, שלאחר זכייתה בתחרות הכנת מופלטות של העיתון "ידיעות אחרונות" אמרה כי תשמח לארח אותו. הוא נענה להזמנה.