"אבו מאזן מפיץ עלילת דם". נתניהו (צילום: רויטרס)
דוחה את הביקורת. רה"מ נתניהו | צילום: רויטרס

בעקבות פרסום דוח ההוצאות של בית ראש הממשלה לשנת 2012, ממהרים בלשכת ראש הממשלה לספק הסברים לחלק מהסכומים שצוינו בדוח. בתגובה יוצאת דופן מגייסים בלשכת ראש הממשלה את הזמר המנוח אריק איינשטיין, ומצטטים דברים שאמר בריאיון משנת 1998: "בראש הממשלה נתניהו נוהגים באי צדק נורא. מתעללים בו ואני פשוט מזועזע מעוצמת הזלזול והשנאה שמפגינים כלפיו. עד כמה אפשר למצוץ לו את הדם, עד לאן אפשר ללכת עם הכניסה לחדרי החדרים?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממצאי הדוח העלו כי חשבון המים של בית ראש הממשלה בשנת 2012 הגיע ל-80 אלף שקלים, כשההערכה הייתה כי חלק גדול מהסכום שולם על הבריכה הצמודה לביתו של נתניהו בקיסריה. בלשכת ראש הממשלה טוענים מנגד: "הסכום המצוין עבור הוצאות מים בקיסריה כולל גם תשלומים שנדחו מהשנים 2009-2011".

עוד אומרים בלשכת ראש הממשלה כי חשבון המים "כולל גם את צריכת המים השוטפת במגורי המאבטחים, השוהים בבית במשך כל ימות השנה, וזאת בהתאם להנחיות השב"כ לפיהן הבית צריך להיות מאויש במשך כל ימות השנה על ידי אנשי אבטחה, ולכן יש צורך תחזק אותו באופן שוטף ויומיומי".

לשכת ראש הממשלה ציינה כי המדינה אינה נושאת בהוצאות הבריכה בבית בקיסריה, לרבות הוצאות מים וכי משפחת נתניהו היא שמשלמת עבור הוצאות אלה מכיסה הפרטי. "יש לציין שהמעון הרשמי של ראש הממשלה משמש לאורך כל ימות השנה לאירוח ראשי מדינות, קיום התייעצויות רבות ומפגשים רבי משתתפים", נמסר.

95 אלף שקלים על סידורי פרחים

דוח ההוצאות של בית ראש הממשלה פורסם אחר הצהריים (א') בעקבות עתירה שהגישה התנועה לחופש המידע. הוצאות המעון הרשמי בירושלים עמדו על 2.973 מיליון שקלים, וסך כל הוצאות הבית הפרטי בקיסריה: 312 אלף שקלים. בנוסף, על הבית הפרטי ברחוב עזה שולמו על בסיס מזומן 4,561 שקלים. עוד סופקו נתונים על ההוצאות בתקופת אולמרט כראש ממשלה: 1.622 מיליון שקל.

כך למשל הוציאו יותר מ-95 אלף שקלים על סידורי פרחים בבתי ראש הממשלה, על ביגוד 37,300 שקלים, 9,800 שקלים על הוצאות של טיפול בשיער (תספורות וכדומה), 12,440 שקלים על טיפוח ו-4,568 שקלים על הנעלה.

עוד בנתונים: יותר מ-5,000 שקלים הוצאו על תחתיות לכוסות מודפסות, ועל מזון לאירוח רשמי הוציאו 470,554 שקלים בשנה שעברה כשהסכום כולל: רכישת יינות, קפה, שתייה קלה ומזון. בלשכת ראש הממשלה ציינו כי בחודש פברואר נקלטה במשרד ראש הממשלה מערכת ממוחשבת לניהול המערך הפיננסי. "שנת 2012 הינה חריגה בהיקף התשלומים על בסיס מזומן וכוללת הוצאה בסך 430 אלף שקל הגורמת לעיוות חשבונאי מאחר וסכום זה אינו שייך כלל לפעילות 2012", צוין.